جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۸:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن شبهای قدر…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن شبهای قدر اظهار داشت: شب های قدر یک فرصت استثنایی و بی نظیر برای بندگان خداوند است، مردم در شب های قدر در مساجد حضور پیدا کنند و اجازه ندهند که کسی آنان را از خانه خدا جدا کند زیرا حضور در مسجد علاوه بر ایجاد پیوند معنوی با درگاه احدیت، مقدرات نیک برای انسان رقم می زند.

ظلم به آیت الله کاشانی قیام مردم ایران را ابتر گذاشت

وی در ادامه به حادثه 30 تیرماه و ظلمی که به آیت الله کاشانی صورت گرفت اشاره کرد و افزود: آن روز روشنفکران شیطنت کردند و دکتر مصدق هم حرمت عالم بزرگی مانند آیت الله کاشانی را نگه نداشت به همین خاطر قیام مردم مسلمان ابتر ماند و امروز باید قدردان جایگاه ولایت باشیم که اگر مردم حول محور ولایت جمع نمی شدند، ملی گرایان مزدور انقلاب را از مسیر اصلی خود خارج می ساختند.

این مسئول اضافه کرد: امروز رهبری در برخی مسائل دغدغه جدی دارند و باید حامیان ولایت به این نگرانی ها توجه داشته باشند، اکنون رهبری در موضوع جمعیت و اقتصاد مقاومتی، مطالبی را مطرح کردند که باید مورد توجه همه مسئولان و مردم قرار گیرد.

ریشه بسیاری از ناهنجاری های موجود ماهواره ها هستند

این مسئول عنوان کرد: باید توجه داشت که مهمترین دغدغه رهبری در عصر حاضر نیز در بحث های فرهنگی است به همین خاطر سال جدید را به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کردند، همه ملت ایران بدانند که برای حفظ و گسترش ارزش های اسلامی، خون بیش از 200 هزار شهید بر زمین ریخته شد به همین خاطر ملت ایران باید آگاه باشند و فریب عمروعاص های زمان را نخورند.

محمودی سپس به تلاش دشمن برای گسترش برنامه های ماهواره در ایران اشاره کرد و گفت: ریشه بسیاری از ناهنجاری های موجود ماهواره ها هستند، جنگ تمام عیار و شبیخون فرهنگی که سالها پیش رهبر هوشیار انقلاب هشدار دادند بر ما تحمیل شده  و امروز وظیفه مردم و مدیران کشور بسیار سخت است.

نیروی انتظامی و بسیج در زمینه امر به معروف جدی تر ورود کند

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران تأکید کرد: در کنار مردم، مسئولان نیز در سال جدید وظیفه خطیری را بر عهده دارند، باید بر اساس خواست رهبری همه مدیران به صورت جهادی عمل کنند اما متأسفانه با گذشت چهارماه از سال جدید هنوز مدیریت جهادی در سطح استان و کشور دیده نمی شود.

وی متذکر شد: مردم نیاز دارند مدیران کشور جهادی عمل کنند، چرا وزارتخانه ها مصوبه عفاف و حجاب را اجرایی نمی کنند و اگر مسئولی به این اصول اعتقادی ندارد، نمی تواند این جایگاه ها را اشغال کند، وضعیت و پوشش برخی کارمندان در ادارات، بانک ها و درمانگاه ها و مراکز پزشکی قابل قبول نیست و از بسیج و نیروی انتظامی می خواهیم در بحث امر به معروف جدی تر ورود کنند.

مجامع بین المللی آلت دست استکبار هستند

امام جمعه موقت ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث اخیر در غزه بیان داشت: در غزه اتفاقات دردناکی در حال رخ دادن است که مجامع بین المللی که آلت دست استکبار جهانی هستند در قبال آن سکوت کرده اند ولی ملت ایران همزمان با روز قدس با راهپیمایی خود جنایات رژیم اشغالگر قدس را محکوم خواهد کرد و فریاد مرگ بر اسراییل سر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.