پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۸

به گزارش خبرنگار مهر، سلیم آبادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید شهر صالحیه شهرستان بهارستان اظهار داشت: در حال…

به گزارش خبرنگار مهر، سلیم آبادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه شهردار جدید شهر صالحیه شهرستان بهارستان اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه مدیریت شهری و به تبع آن شهرداری ها برغم همه تلاشها موفق عمل نکردیم و همین عامل باعث شده که شهرداری ها امروز عملا دچار روز مرگی شوند.

این مسئول، شهر فروشی توسط شهرداران را یک آفت جدی دانست و افزود: شهرداری ها به دلیل اینکه بتوانند درآمد پایدار داشته باشند عملا با تشکیل کمیسیون ماده 100 اقدام به شهر فروشی می کنند که اینگونه مدیریت ها در مرکز شهرهای استان خود می تواند تبعات ناخوشایندی را برای شهر به همراه داشته باشد.

سلیم آبادی با اظهار تاسف از فروش تراکم شهری به منظور ایجاد درآمد عنوان کرد: امروز فروش تراکم و بالا بردن ارتفاع ساختمانها در شهرستانهای استان و کشور بدون در نظر گرفتن سرانه های  استاندار ادامه دارد که این خود میتواند به عنوان زنگ خطری در مقابل بلایای طبیعی و دیگر حوادث آتش سوزی باشد.

مدیر امور شهری استانداری تهران افزود باید در نظر داشته باشیم که ما در این حوزه به کدام سمت و سو در حال حرکتیم چرا که مدیریت بدون برنامه ریزی برای آینده نمی تواند برا ما چشم انداز روشنی را ترسیم کند.

وی خطاب به مدیران شهری و شوراها اعلام کرد: اگر امروز مشکلات در سطح شهرها مشهود است باید به دنبال نقطه ضعف هایی باشیم که در حوزه مدیریت شهری نتوانستیم موفق عمل کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه تاکنون در مدیریت شهری حرکتی درستی حاصل نشده، افزود: برغم اینکه تلاشهایی نیز از سوی سکانداران امور شهری حاصل شده ولی تاثیر چندانی نتوانسته در حوزه شهری بگذارد که درست حرکت نکردن توام با برنامه مدون و کارشناسی شاید  علت اصلی این ناکارآمدی  محسوب شود.

همچنین در این مراسم فرماندار بهارستان طی سخنانی به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و شهر از سوی شهرداری تاکید کرد و گفت: خوشبختانه با انتخاب یک فرد با تجربه و کاردان انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور شاهد تحولات عظیم شهری باشیم.

سعید ناجی در ادامه به رعایت کلیه موارد قانونی شهرداری و شورای شهر نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از مجموعه شورای شهر و شهرداری انتظار می رود که بر اساس ضوابط و هرآنچه قانونگذار برای این دو نهاد شهری وظایفی تعریف کرده قدم بردارند.

به گفته وی، خارج شدن از مسیر قانونی می تواند اهم تلاشهای مدیریت شهری و شوراها را به چالش بکشد.

همچنین نماینده مردم شهرستانهای رباط کریم و بهارستان نیز انتخاب قربانی  را به عنوان شهردار صالحیه به فال نیک گرفت و اعلام کرد: قطعا انتخاب چنین فرد توانمندی آینده درخشانی را در پیش و روی این شهر خواهد گذاشت.

ابراهیم نکو با اشاره به فراز و نشیبهای گذشته صالحیه نیز اظهار داشت: امیدوارم که با حضور شهردار جدید در این شهر از این پس شاهد اتفاق نظر و همدلی بین مسئولین و مردم بیش ا ز گذشته باشیم.

لازم به ذکر است که در پایان مسئولان حاضر از تلاش های شهردار وقتپ قدردانی و در پایان سلیم آبادی حکم شهردار جدید را قرائت و به وی اهدا کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.