یکشنبه، ۱۳ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۸

استاندار گلستان در دیدار با رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: اگرچه مدیریت سازمان محیط زیست بر مدیریت واحد در جزیره آشوراده تأکید…

استاندار گلستان در دیدار با رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: اگرچه مدیریت سازمان محیط زیست بر مدیریت واحد در جزیره آشوراده تأکید داشته اما در عمل، این مدیریت واحد اجرا نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر حسن صادقلو با اشاره به مصوبه هیأت دولت و تعیین مرزهای جزیره آشوراده اظهار کرد: ما نیز بر اساس مصوبه، رعایت الزامات زیست محیطی در این طرح گردشگری را قبول داریم، اما این مسئله نباید مانعی برای انجام کار باشد.

وی با اشاره به زحمات کشیده شده در مهار آتش سوزی‌های سال جاری استان افزود: امسال 32 مورد آتش سوزی در جنگل گلستان داشته‌ایم که به نسبت سالهای قبل افزایش داشته که به نظر غیر طبیعی می‌آید.

وی افزود‌: با توجه به تهیه طرح جامع کنترل و اطفاء حریق و حمایت‌های سازمان امیدواریم مجموعه استان و بخصوص مدیر کل محیط زیست استان بتوانند مدیریت لازم را داشته باشند.

استاندار گلستان با تأکید بر در اولویت قرار دادن تجهیز ناوگان اطفاء حریق به ویژه در جنگل گلستان، خاطرنشان کرد: آتش سوزی و سیل از حوادث غیرقابل انکار هستند که مکرر در استان رخ می‌دهند و از قبل باید تمهیدات لازم به منظور مقابله با آنها اتخاذ شود.

وی همچنین با تاکید بر لزوم حمایت از طرح جامع سیل گفت: خسارت وارده به گلستان در حادثه سیل اخیر 184 میلیارد تومان برآورد شده، اما این رقم فارغ از خسارات وارده به محیط زیست است که بخش قابل توجهی از خسارات این حوزه قابل بررسی نیست.

همچنین در این جلسه دکتر ابتکار با بیان اینکه گزارشی کاملی از آتش سوزی‌های اخیر گلستان به هیأت دولت ارائه و حساسیت‌های لازم ایجاد شده است، تصریح کرد: از مدیر کل محیط زیست استان خواسته‌ایم با حساسیت بالا برخی ابهامات در عمدی بودن برخی حریق‌ها را دنبال کنند

‌رئیس سازمان محیط زیست کشور در مورد حفاظت از پارک ملی گلستان و جایگزین کردن جاده گفت: جایگزین کردن جاده مصوبه‌ای در سال 83 بوده است و اخیرا موافقت‌هایی با وزیر راه و شهرسازی صورت گرفته و آنها نیز بر این عیقده‌اند که تعویض جاده علاوه بر توجیهات اقتصادی به حفظ جنگل نیز کمک خواهد کرد.

‌وی در خصوص مسأله آشوراده نیز از مدیر کل محیط زیست گلستان خواست تمهیدات لازم را مد نظر قرار دهند تا همزمان با سفر هیأت دولت به استان، تفاهم نامه های لازم شکل گیرد.

‌این دیدار با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان و رییس سازمان حفاظت محیط زیست استان در دفتر کار رییس سازمان محیط زیست کشور در تهران انجام شد.

انتهای پیام‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.