چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۴

به گزارش خبرنگار مهر، صالح ظهر امروز در گردهمایی معاونان و مدیران برنامه‌ریزی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور اظهار داشت: هر ساله قانون بودجه…

به گزارش خبرنگار مهر، صالح ظهر امروز در گردهمایی معاونان و مدیران برنامه‌ریزی شهرداری‌های کلان شهرهای کشور اظهار داشت: هر ساله قانون بودجه با گذشت نیمی از سال به تصویب مجلس می‌رسید و در ماه‌های آخر سال بودجه تعیین شده برای هر ارگانی به آن اختصاص می‌یافت.

وی بیان داشت: این در حالی است که برای نخستین بار پس از انقلاب اسلامی در دولت تدبیر و امید شاهد تصویب قانون بودجه یکماه قبل از آغاز سال جدید در مجلس شورای اسلامی بودیم.

معاون مجلس، حقوقی واستان‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: در حال حاضر تنظیم و تدوین برنامه ششم توسعه کشور درک دستور کار مجلس قرار گرفته است.

وی به تاریخچه تشکیل شوراها و شهرداری‌ها و مسئله مدیریت شهری اشاره و اضافه کرد: بدنبال تشکیل شوراها خواهان یک پرش بزرگ 100 متری بودیم که با توجه به مباحث و مشکلات به وجود آمده این اتفاق صورت نگرفت.

صالح  تاکید کرد: مدیریت واحد شهری در حالی در برنامه سوم توسعه کشور بیشترین رای را به خود اختصاص داد و اجرای آن را بر عهده شهرداری‌ها گذاشتند که با اینکه در برنامه پنجم توسعه کشور هستیم هنوز این امر محقق نشده است.

وی با اظهار اینکه تصویب طرح مدیریت واحد شهری در مجلس عجولانه بود و باید این موضوع با سرعت کمتری مطرح و پیش می‌رفت، گفت: برنامه چهارم توسعه کشور یک تم اصلی داشت و آن هم پیوند با اقتصاد جهانی بود که هیچگاه اجازه تحقق آن را ندادند.

صالح با بیان اینکه در صورت اجرای این طرح هم اکنون می توانستیم شاهد جایگاه بهتری باشیم، اعلام داشت: در این برنامه دو بند قانونی یکی برای ساختار دولت و دیگری به منظور واگذاری تصدی‌گری های عمرانی ، شهری و روستایی به شهرداری در نظر گرفته شده بود.

معاون مجلس، حقوقی و استان‌های معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بیان داشت: اصلاح ساختاری نظام اداری تشکیلات دولت ، نهادهای شورا و شهرداری در قالب ماده 137 تعریف شد که هیچ گاه اجازه تصویب و اجرای آن را ندادند.

وی ادامه داد: برنامه چهارم توسعه کشور در حالی تدوین شد که برخی معتقد بودند تدوین‌گرهای این برنامه صلاحیت ندارند و برنامه را زیر سوال بردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.