چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۹۳ - ۰۳:۰۷

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان زرندیه نیازمند مدیریت یکپارچه منابع آب است و باید در مقوله…

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان زرندیه نیازمند مدیریت یکپارچه منابع آب است و باید در مقوله این مدیریت همه دست به دست هم داده و نهادهای متولی متحد و هماهنگ عمل کنند.

شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، افزود: برای نجات کشور از بحران آب نیازمند تغییر جدی در مدیریت منابع آب و مصارف کشاورزی، شهری و صنعتی هستیم و این نیاز در زرندیه بعنوان قطب صنعت و کشاورزی بیشتر از دیگر مناطق احساس می‌شود.

وی اظهار کرد: با بکارگیری سامانه نوین آبیاری می‌توان با وجود کاهش هزینه‌ها شاهد افزایش کیفیت و درآمد در بخش کشاورزی بود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از محصولات کشاورزی استان مرکزی در زرندیه تولید می‌شود، اظهار کرد: مقاوم‌سازی اقتصاد کشاورزی این شهرستان نیازمند یکپارچه‌سازی مدیریت منابع آب و خاک است و تحقق این امر سبب ارتقای سطح بهره‌وری و کیفیت محصولات غذایی خواهد شد.

وی گفت: شهرستان زرندیه به دلیل داشتن زیرساخت‌های متعدد و مناسب در حوزه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی این ظرفیت را دارد که با بهره‌گیری از دانش و توانمندی اهالی فن در حوزه مقاوم‌سازی اقتصاد مقاومتی و رونق صنعت کشاورزی در سطح استان و حتی کشور مطرح شود.

شهلا میرگلوبیات ادامه داد: مقاوم‌سازی در بخش کشاورزی در مرحله اول نیازمند یکپارچه‌سازی مدیریت منابع آب در سطح شهرستان برای جلوگیری از هدررفت آب و افت آن است و سپس با مدیریت خاک به صورت یکپارچه می‌توانیم در جهت کاهش آسیب‌ها و افزایش کیفیت محصولات حرکت کنیم، در این صورت است که امنیت غذایی تضمین می‌شود.

به گفته وی، با توجه به شرایط موجود برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های حاضر باید از توانمندی‌های متخصصان امر بهره گرفت و با یک مدیریت مبتنی بر درک واقعیت‌ها و کار جهادی امور را اداره کرد، در غیر این صورت نمی‌توان آینده روشنی را در بخش کشاورزی ترسیم کرد.

وی اضافه کرد: به طور قطع با هم‌افزایی کشاورزان، متخصصان و مسئولان می‌توان گام‌هایی اساسی در زمینه دستیابی به خودکفایی و استقلال در بخش کشاورزی برداشت.

وی افزود: راه حل نهایی نجات کشور از بحران‌های موجود تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری است، این امر نیز با شعارزدگی و حرف محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند برنامه‌ریزی اصولی، داشتن چشم‌انداز مشخص و وحدت هدف در تمامی سطوح مدیریتی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *