پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۴

ˈمحمدمهدی کریمیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان شاهرود 74 روستا دارد که آب شرب آنها از 32…

ˈمحمدمهدی کریمیˈ روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان شاهرود 74 روستا دارد که آب شرب آنها از 32 حلقه چاه، پنج رشته قنات و 21 چشمه تامین می شود.

وی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود بارندگی و خشکسالی، تامین آب شرب این روستاها به سختی انجام می شود، گفت: در حال حاضر تنها با یک دستگاه تانکر،آبرسانی به روستاهایی که مشکل کمبود آب شرب دارند انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر این روستاها در مناطق دوردست و محروم طرود و بیارجمند واقع هستند.

کریمی با بیان اینکه برخی از این روستاها 250 کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند افزود: برای آبرسانی به روستاهای سه بخش شهرستان شاهرود شامل بیارجمند، بسطام و مرکزی حداقل سه تانکر آبرسانی نیاز است.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری سایر دستگاهها بحران کمبود آب در مناطق روستایی شهرستان شاهرود در ماههای گرم تیر و مرداد به خوبی مدیریت شود.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان شاهرود در پاسخ به وضعیت آب شرب روستای ابرسج گفت: با مرمت یک حلقه چاه در این روستا، مشکل آب شرب این روستا مرتفع شده است.

وی اظهار داشت: در شش ماه گذشته تامین آب شرب مورد نیاز این روستا از طریق تانکر انجام می شد که با مرمت این چاه که آبدهی آن به چهار لیتر در ثانیه افزایش یافته در حال حاضر در این روستا به تانکر آبرسانی نیاز نیست.

وی تاکید کرد: با ترمیم و مرمت یک حلقه چاه آب قدیمی در منطقه پشت بسطام با هزینه 210 میلیون ریال، تا حدودی مشکل کم آبی روستاهای علی آباد، میان آباد و دولت آباد در بخش بسطام حل شده است.

وی با بیان اینکه جمعیت 74 روستای شهرستان شاهرود حدود 30 هزار نفر است افزود: از روستاییان می خواهیم صرفه جویی آب را مورد توجه جدی قرار دهند تا از بحران کم آبی بوجود آمده عبور کنیم.

وی همچنین به کمبود آب شرب روستاهای شهرستان میامی اشاره کرد و گفت: تامین آب شرب 43 روستای این شهرستان نیز به عهده آب و فاضلاب روستایی شهرستان شاهرود است و آبرسانی با تانکر به این روستاها نیز تنها با یک دستگاه تانکر انجام می شود.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان شاهرود تصریح کرد: تمام توان خود را به کار گرفته ایم تا مشکل کمبود آب شرب که مهمترین دغدغه مردم روستاهای شهرستانهای شاهرود و میامی است به حداقل برسد.ک/3

1496/599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.