جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۱

«علی شاکری» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان سپرده های پس انداز قرض الحسنه مردم ایلام…

«علی شاکری» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان سپرده های پس انداز قرض الحسنه مردم ایلام در سال 92 در مقایسه با سال پیش از آن یک درصد کاهش داشته است که این وضع بیانگر کم رغبتی جامعه برای گشایش حساب های قرض الحسنه است.

وی افزود: سال 91 نزدیک به 17 درصد منابع بانکی از محل پس انداز قرض الحسنه مردم استان تامین می شد در حالی که این رقم در سال 92 به 16 درصد رسیده که از این لحاظ ایلام در رده آخرین استان کشور قرار دارد.

مدیرعامل بانک ملی ایلام از پرداخت 25 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به نامه های رییس دولت گذشته خبر داد و گفت: این کار غیرکارشناسی آسیب های جدی به پیکر اقتصاد استان وارد کرد و به افزایش نقدینگی در جامعه و تورم دامن زد.

شاکری گفت: یک میلیارد و 640 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه به افرادی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با نامه معرفی کرده اند، پرداخت شده است.

مدیرعامل بانک ملی ایلام سهم پرداختی وام قرض الحسنه ازدواج به زوج های جوان استان در سال گذشته را 110 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی افزود: با توجه به محدودیت منابع بانکی و نبود موازنه بین منابع و مصارف، بانک ملی استان تا پایان شهریور امسال 50 درصد از تسهیلات تکلیفی تبصره 17 را به بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص خواهد داد. ک/3

7177/565

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.