یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۷

محمدحسین تاجیک روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برخی کشاورزان ورامین بعد از برداشت محصول گندم و جو ناز مزارع برای تسریع بخشیدن…

محمدحسین تاجیک روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: برخی کشاورزان ورامین بعد از برداشت محصول گندم و جو ناز مزارع برای تسریع بخشیدن در امر آماده سازی زمین برای کشت بعد، کاه و کلش مزرعه را آتش می زنند که کار مشکلات عدیده ای را برای محیط زیست و کشاورزی به وجود می آورد.

وی افزود: آتش زدن مزارع پس از برداشت محصولات کشاورزی باعث نابودی خاک می شود و تصوری که بین کشاورزان رایج شده که پس از آتش زدن باقیمانده کاه و کلش ، محصول آنان بیشتر می شود اشتباه است .

تاجیک اظهار داشت: خاک محیط زنده ای است که بسیاری از میکروارگانیسم ها در آن زندگی می کنند که با آتش کشیدن آن ، تمامی موجودات زنده آن از بین می رود.

وی گفت: کشاورزان نمی دانند که با آتش کشیدن مزارع، میکروارگانیسم های خاک را از بین برده و با این عمل طی چند سال خاک حاصلخیز را نابود می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین اظهار داشت: موجودات متنوعی نظیر باکتری ها ، قارچ ها ، کرم ها و تجزیه کننده در خاک زندگی می کنند که در باروری و حاصلخیزی خاک زراعی نقش مهمی را ایفا می کنند و کشاورزان با آتش زدن مزارع به یکباره تمامی این عوامل مهم را نابود می کنند .

رییس اداره محیط زیست شهرستان ورامین نیز در این باره گفت: راهکار قانونی برای مقابله با این پدیده وجود ندارد و کشاورزان باید با درک صحیح از این عمل اشتباه ، از این کار خودداری کنند.

منصور گل محمدی افزود: اداره محیط زیست شهرستان ورامین در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان ، مضرات این کار را متذکر شده و از اداره جهاد کشاورزی خواست با فعالیت های ترویجی ، از بروز این پدیده که در حال پیشرفت است جلوگیری کنند.

وی اظهار داشت: آتش زدن باقیمانده کاه و کلش علاوه بر نابودی خاک و محیط زیست ، باعث آلودگی هوا نیز می شود و باید با اقدامات پیشگیرانه از این کار جلوگیری شود.

تهرام/7254/1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.