دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۲

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، حسین محمد پور زرندی در نشستی خبری افزود: این بانک با تاسیس باجه ای در بهشت زهرا به…

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، حسین محمد پور زرندی در نشستی خبری افزود: این بانک با تاسیس باجه ای در بهشت زهرا به همراهان اموات نیازمند با شرایطی آسان، این تسهیلات را براساس تشخیص و تایید کارشناسان خود پرداخت می کند.

وی اظهار داشت: این تسهیلات براساس درخواست متقاضیان به صورت ارایه خدمات و یا نقدی پرداخت می شود.

پور زرندی با بیان آنکه پیش بینی نمی شود این تسهیلات با مطالبات معوق همراه شود، گفت: بانک ریسک دو تا سه درصدی مطالبات معوق این تسهیلات را نیز پذیرفته است.

به گفته وی، در شرع مقدس اسلام، همیاری و مساعدت با خانواده مصیبت دیده که عزیزی را از دست داده اند، امری مورد تاکید بوده و از این جهت بانک شهر با هماهنگی سازمان بهشت زهرا(س) به خانواده های عزادار نیازمند برای انجام امور کفن و دفن تسهیلات اعطا می کند.

وی تاکید کرد: در صورتی که خانواده عزادار جهت انجام امور خاکسپاری، به جهت نداشتن استطاعت کافی نیاز به کمک مالی داشته باشند، شعبه بانک شهر، مستقر در سازمان بهشت زهرا، تسهیلات قرض الحسنه و ارزان قیمت با کمترین تشریفات اداری به منظور انجام امور کفن و دفن ارایه می کند.

مدیر عامل بانک شهر خاطر نشان کرد: سازمان بهشت زهرا(س)، بخشی از اطلاعات افراد نیازمند جهت اعطای تسهیلات در هنگام کفن و دفن را در اختیار داشته و با هماهنگی بانک شهر و این سازمان تسهیلات اعطاء می شود.

به گفته پورزرندی، این تسهیلات از منابع قرض الحسنه بانک و بین یک تا سه میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

** تخصیص کمتر از یک درصد منابع بانکی به طرح های شهری

وی گفت: سیستم بانکی طی سال های گذشته اقبال مناسبی برای تخصیص تسهیلات به طرح های شهری نداشته به نحوی که تنها کمتر از یک درصد منابع آنها در این مدت به طرح های شهری پرداخت شده است.

پور زرندی ادامه داد: این در حالی است که 70 درصد جمعیت کشور در شهرها ساکن و طرح ها نیز سودآور هستند.

** هدف گذاری ارتقا شاخص های بانک

مدیرعامل بانک شهر گفت: این بانک در شاخص های بانکی در رتبه متوسط به پایین (رتبه 19) قرار دارد اما براساس برنامه ریزی ها قصد داریم جایگاه خود را به چهارم یا پنجم برسانیم.

وی، توجه به نیروی انسانی، نگاه مشتری مدارانه در سطح شهرداری ها و افراد، تعامل متقابل با شهرداری ها را از اهم برنامه های این بانک اعلام کرد و اظهار داشت: قرار است این بانک به بانک شهروندی تبدیل شود، ضمن آنکه سامانه نظارت همگانی در بانک با شماره تلفن 8655 فعال شده است.

** کارت های شهروندی ارایه می شود

پور زرندی از ارایه کارت های شهروندی توسط این بانک خبر داد و گفت: این کارت ها برای ارایه خدمات پرداخت اتوبوس، تاکسی، مینی بوس و حمل و نقل عمومی ارایه می شود، ضمن آنکه تمام خرید و خدمات شهری نیز از طریق آن امکان پذیر است.

** امکان پرداخت های الکترونیکی از طریق شماره 137

مدیرعامل بانک شهر از امکان پذیر شدن پرداخت های الکترونیکی از طریق شماره 137 خبر داد و اظهار داشت: شهروندان می توانند با شماره گیری 137 تمام قبوض خود را از طریق بانک شهر پرداخت کنند.

** افزایش سرمایه بانک به 1600 میلیارد تومان

پور زرندی افزود: سرمایه بانک هم اکنون 400 میلیارد تومان است که براساس برنامه ها قرار است این رقم به 1600 میلیارد تومان از محل آورده سهامداران و فروش دارایی ها افزایش یابد.

وی درباره اطلاعیه بانک مرکزی در خصوص سقف 40 درصدی سرمایه پایه هر بانک در سرمایه گذاری سهام شرکت ها، گفت: براساس مذاکرات انجام شده با بانک مرکزی این سقف رعایت خواهد شد.

مدیرعامل بانک شهر تصریح کرد: از آنجا که بانک در گذشته تعاونی بوده، دارایی های زیادی دارد که براساس مذاکرات با بانک مرکزی سقف مورد نظر در این بانک نیز رعایت می شود.

وی در پایان افزود: قرار است این بانک چهار هلدینگ مالی؛ ساختمانی؛ نفت و گاز و ای.سی.تی را برای انجام فعالیت های جدید خود راه اندازی کند.

اقتصام(3)9141**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *