چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۲

ˈزهرا فرجیˈ روز چهارشنبه در نشست کمیته اطلاع رسانی برنامه های راهبردی زنان و خانواده استان مرکزی افزود: ظرفیت های رسانه ای این…

ˈزهرا فرجیˈ روز چهارشنبه در نشست کمیته اطلاع رسانی برنامه های راهبردی زنان و خانواده استان مرکزی افزود: ظرفیت های رسانه ای این استان باید به صورت حرفه ای و هدفمند در توانمند کردن زنان و خانواده به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: جامعه زنان و نهاد خانواده با معضلات عدیده ای مواجه اند که شناخت دقیق آسیب ها و تهدید ها و جریان سازی موثر در بهبود کیفی امور این حوزه از رسالت های مهم رسانه است.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی زنان جامعه فقر آگاهی در ابعاد مختلف است که این خلاء با آموزش و اطلاع رسانی مستمر و هدفمند از سوی رسانه در کنار فعالیت نهادهای آموزشی و فرهنگی قابل جبران است.

فرجی خاطرنشان کرد: ایجاد بانک اطلاعاتی از زنان شاغل در رسانه و ارزیایی کمی و کیفی فعالیت های رسانه ای و آسیب شناسی آن در حوزه زنان و خانواده از نیازهای زیربنایی استان است که باید به مدد فرهیختگان دانشگاهی و حلقه محققان انجام شود.

وی عنوان کرد: از کارکردهای مهم رسانه ایجاد نشاط اجتماعی و تقویت همگرایی فکری در حوزه های مختلف است و رسانه های استان باید با اولویت بندی شاخص های زنان حرکت برنامه ای برای بهبود وضعیت این قشر داشته باشند و از اقدامات مقطعی و پراکنده بپرهیزند.

گارگروه زنان و خانواده استانداری استان مرکزی دارای هشت گروه تخصصی حقوقی، اطلاع رسانی،بهداشت و سلامت، زنان روستایی، فرهنگی و اجتماعی، ورزش و نشاط ، آسیب های اجتماعی و نظارت است که تصمیم سازی و راهبری مسایل این حوزه را برعهده دارند.ک/2

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.