جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۴۷

به گزارش ایرنا، «داود مدیر فلاح» روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که با…

به گزارش ایرنا، «داود مدیر فلاح» روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز که با حضور رییس بنیاد شهید کشور در مجتمع فرهنگی و تفریحی ایثار کردان برگزار شد، افزود: استان البرز حدود دو درصد جامعه ایثارگری کشور را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در این استان دو خانواده دارای چهار شهید، هفت خانواده دارای سه شهید، 152 خانواده دارای دو شهید و چهار هزار و 64 خانواده نیز دارای یک شهید هستند.

وی، تعداد جانبازان بالای 70 درصد را در این استان 206 نفر، جانبازان 50 تا 69 درصد را 527 نفر، جانبازان 25 تا 49 درصد را سه هزار و 635 نفر و جانبازان زیر 25 درصد در استان البرز را 6 هزار و 212 نفر عنوان کرد.

***استان البرز دارای 158 گلزار شهدا است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز همچنین اظهار داشت: این استان دارای 158 گلزار شهدا است که از 10 سال گذشته تاکنون 98 گلزار آن ساماندهی شده است و 60 گلزار این استان تاکنون کار ساماندهی آنان انجام نشده است.

***سه هزار نفر از ایثارگران کشور متقاضی انتقال پرونده خود به استان البرز هستند

مدیر فلاح ، ادامه داد: در حال حاضر سه هزار نفر از ایثارگران کشور متقاضی انتقال پرونده خود به این استان هستند.

وی با بیان این که 6 هزار نفر ایثارگر میهمان نیز در این استان شناسایی شده اند، افزود: اغلب ایثارگران که درخواست انتقال پرونده خود به استان البرز را دارند از دیگر استان های کشور هستند.

***جمعیت کرج در طول 35 سال 70 برابر افزایش یافته است

مدیر فلاح با بیان این که مهاجرت افراد از دیگر استان ها باعث شده که تعدادی از این افراد ایثارگر درخواست انتقالی به این استان را داشته باشند، گفت: متاسفانه از 35 سال گذشته تاکنون جمعیت این استان 70 برابر افزایش یافته است و هر سال رشد جمعیت دو برابر شده است.

وی تصریح کرد: به طوری که کرج 35 هزار نفری در سال 57 اکنون جمعیتش به دو میلیون و 400 هزار نفر رسیده است و همین وظیفه ما را در بنیاد برای ارائه خدمت به این افراد که تعدادی از آنان از جامعه ایثارگری است را سنگین تر کرده است.

***دو هزار نفر از فرزندان ایثارگر برای ایجاد اشتغال ثبت نام کرده اند

مدیرکل بنیاد شهید و مور ایثارگران استان البرز در ادامه یادآورشد که اکنون دو هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان البرز برای ایجاد اشتغال ثبت نام کرده اند اما تاکنون زمینه اشتغال این افراد فراهم نشده است.

وی با بیان این که سال 92 برای 297 نفر از این افراد فرصت شغلی ایجاد شد و گفت: اما تعدادی دیگر از فرزندان شاهد که در دانشگاه فارغ التحصیل شدند نیز دوباره به این آمار افزوده شد که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی در ادامه به کارگیری نیرو برای جبران کمبودهای موجود در این زمینه، تخصیص اعتبار برای ساخت مجتمع های ایثار، تخصیص اعتبار لازم برای فعالیت های فرهنگی و خرید ساختمان های اداری در دیگر شهرهای استان البرز را از درخواست خود از رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور عنوان کرد.

*** 52 درصد کارکنان بنیاد شهید استان البرز دیپلمه و زیردیپلم هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: در حال حاضر 52 درصد از کارکنان شاغل در بنیاد شهید این استان دیپلم و زیر دیپلم هستند.

مدیر فلاح ، افزود: هشت درصد از کارکنان این نهاد در استان البرز نیز تا مقطع کاردانی تحصیل کرده اند.

وی تاکید کرد که با احتساب این آمارها 60 درصد از کارکنان بنیاد شهید استان البرز دارای مدرک پایین تر از مقطع کاردانی هستند.

وی، مجموع کارکنان این نهاد در استان البرز را 272 نفر عنوان کرد و گفت: تعداد نیروهای شاغل در این نهاد بسیار کم است به همین منظور باید در این زمینه تجدیدنظر شود تا بتوان تعداد نیروها را علاوه بر افزایش کمی، ارتقای سطح کیفی تحصیلی داد.

مدیر فلاح ادامه داد: اکنون به ازای هر یکصد نفر ایثارگر در استان البرز تنها چند نفر وظیفه خدمات رسانی را به عهده دارند که این آمار بسیار پایین است.

وی با بیان این که بنیاد شهید استان البرز تنها 7 / 1 درصد کل کارکنان این نهاد در کشور را تشکیل می دهد، افزود: روند خروج نیروها از این نهاد نیز شدت گرفته به طوری که در سال گذشته 13 نفر بازنشسته شدند.

1200

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.