سه شنبه، ۲۹ مهر ۹۳ - ۰۹:۵۵

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شجاعی ظهر سه شنبه در نشست خبری با رسانه های کردستان اظهار داشت: از این تعداد مراجعه کننده…

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شجاعی ظهر سه شنبه در نشست خبری با رسانه های کردستان اظهار داشت: از این تعداد مراجعه کننده سه درصد معاینه اجساد است و مابقیه به صورت سرپایی، آزمایشگاهی و کمسیون پزشکی مراجعه می کنند.

وی افزود: عمده معاینات در پزشک قانونی بالینی است که اول به تصادفات و بعد هم به نزاع اختصاص دارد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: پزشک قانونی مرتبط با دستگاه های دولتی و شهروندان است و از این رو بار کاری فراوانی را تحمل می کند و انتظار می رود در خصوص پزشک قانونی درک درستی در بین آحاد جامعه به وجود آید.

ساختمان پزشک قانونی کردستان استاندارد نیست

شجاعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این مطلب که در حال حاضر ساختمان پزشک قانونی کردستان استاندارد نیست، یادآور شد: هدف از این سفر بررسی، نظارت و ساماندهی وضعیت موجود است.

وی ادامه داد: در حال حاضر شش سال است که کلنگ ساختمان پزشک قانونی کردستان در شهرک بهاران به زمین زده شده و متاسفانه این طرح در حد 40 درصد پیشرفت داشته است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: اعتبارات اجرای این طرح استانی بوده و به دلیل کمبود اعتبارات اجرایی این طرح در حد 40 باقی مانده و با توجه به نیاز استان بهره برداری از آن یک ضرورت است.

شجاعی اظهار داشت: پیشنهاد ملی شدن بودجه این طرح از طریق سازمان داده شده و در صورت تائید آن در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی افزود: ساختمان پزشک قانونی، سالن تشریح، مکان و آزمایشگاه آن از استانداردهای لازم برخوردار نیست ولی به لحاظ کیفیت و کارایی خوشبختانه در بالاترین سطح قرار دارند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بیان کرد: متاسفانه کمبود نیرو یکی دیگر از مشکلات پزشکی قانونی کردستان است و برای تامین تعداد پزشک مورد نیاز کردستان مجوز استخدام پزشک گرفته شده است.

شجاعی یادآور شد: به یاری خداوند در این سفر مرکز پزشک قانونی شهرستان سقز هم به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: در حال حاضر در شش شهرستان استان مرکز پزشک قانونی فعال است و مابقیه شهرستان ها به دلیل نبود پزشک غیر فعال است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: باید در کمترین زمان ممکن مشکل نیروی انسانی پزشک قانونی استان کردستان رفع شود.

شجاعی اظهار داشت: در رابطه با معاینات اجساد در 80 درصد موارد علت فوت با جواز دفن ظرف 48 ساعت صادر می شود و در مواردی همچون سم شناسی و آسیب شناسی علت فوت با تغییر صادر می شود.

وی افزود: ارتقای همه جانبه پزشک قانونی در راستای خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان اولویت کاری سازمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.