جمعه، ۱۴ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۹

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، گفت: هم‌اکنون به طور متوسط در سال 30 هزار زوج به مرکز درمان ناباروری قم مراجعه می‌کنند که…

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، گفت: هم‌اکنون به طور متوسط در سال 30 هزار زوج به مرکز درمان ناباروری قم مراجعه می‌کنند که 35 درصد از مراجعان را بیماران خارج از استان و خارج از کشور حتی کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه قم به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، محمدابراهیم فقیه‌زاده در جریان بازدید رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از مراکز مختلف این واحد، با اشاره به ظرفیت‌های استان قم و جهاد دانشگاهی این واحد در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و درمانی و خدماتی، گفت: جهاددانشگاهی استان قم با حضور در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری‌های جدید در رفع خلاءها و مشکلات کشور و مردم در زمینه‌های مختلف درمانی، فرهنگی و… گام برداشته است.

وی افزود: شهر قم، شهر کریمه اهل بیت(ع) و شهر علم و اجتهاد است که با حضور مراجع عظام تقلید، قطب عالم تشیع است و سالانه میلیون‌ها نفر برای زیارت در این شهر حضور می‌یابند.

وی افزود: جهاددانشگاهی استان گام‌های موثری را در راستای استفاده از ظرفیت‌های شهر قم برای توسعه فعالیت‌های علمی و فرهنگی و درمانی و بستر برای خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زائران و مجاوران کریمه اهل بیت(س) برداشته است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم تصریح کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در درمان ناباروری امروز به عنوان یکی از نمونه‌های بسیار موفق در کشور مطرح است که تاکنون با پذیرش هزاران بیمار از ایران و سراسر جهان و درمان ناباروری آنها با درصد بالا، کارنامه درخشانی را عرضه کرده است.

به گفته وی، در این مرکز از روش‌های روز دنیا جهت تشخیص و درمان استفاده می‌شود و شیوه‌های درمانی مطابق با استانداردهای بین‌المللی است که ضریب موفقیت 30 تا 35 درصدی را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه مرکز درمان ناباروری از قطب‌های درمانی این رشته در سطح کشور است، گفت: 35 درصد از مراجعان این مرکز از خارج از استان و کشور هستند، این مرکز در بحث توریست درمانی نیز اولین مرکزی است که در کشور چنین ظرفیتی را فعال کرده است.

فقیه زاده خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های متخصصان این مرکز، آموزش و طرح راه‌اندازی مراکز ناباروری در سطح کشور است که ظرفیت خاصی نیز برای ارائه این خدمات در خارج از کشور را نیز داراست؛ این مرکزبه عنوان یکی از مهمترین مراکز بانک خون بند ناف در کشور نیز به شمار می‌رود.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی از جمله تدوین کتاب قم و عکس‌های تاریخی این شهر، طرح‌های نظر سنجی، توسعه شهرسازی و معماری اسلامی با مرکز معماری و شهرسازی، تحقیقات کشاورزی و کشت گیاهان متناسب با مناطق کویری گفت: جهاد دانشگاهی همواره بهترین ارتباط را با علما و مرجعیت تشیع به منظور انطباق فعالیت‌های مرتبط با درمان ناباروری و موارد دیگر دارد و در این راستا همیشه نظرات فقهی علمای بزرگ حوزه در فعالیت‌های علمی رعایت شده است.

فقیه‌زاده افزود: فرزندان بی‌ادعای جهاددانشگاهی با این ظرفیت محدود دست به کارهای بزرگی در حل مشکلات کشور و توسعه روز افزون علمی کشور زده‌اند و همیشه در این عرصه خط شکن بوده‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *