پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۲

به گزارش خبرنگار مهر، نوشاد نوشادی صبج پنجشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های محرم در استان بوشهر اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در مناسبت‌های مختلف…

به گزارش خبرنگار مهر، نوشاد نوشادی صبج پنجشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های محرم در استان بوشهر اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در مناسبت‌های مختلف تلاش زیادی را برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی دارند و در دهه امامت و ولایت نیز برنامه‌های مناسبی بدین منظور برگزار شد.

وی مردم محوری و قرآن محوری را به عنوان اولویت‌های مهم برگزاری برنامه‌های مذهبی در سطح استان بوشهر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در استان بوشهر بیش از یک هزار و 300 هیئت مذهبی ثبت شده است و برای ثبت هیئت‌های مذهبی جدید نیز اقداماتی صورت گرفته است.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای برگزاری برنامه‌های ماه محرم و صفر اشاره کرد و افزود: مردم استان بوشهر همواره حضوری گسترده و پرشور و شعور در این برنامه‌ها دارند و باید زمینه برای برگزاری برنامه‌های با کیفیت فراهم سازیم.

قرآن محوری در راس برنامه‌های محرم و صفر است

وی از برگزاری مراسمات دهه اول محرم در دو هزار نقطه استان بوشهر خبر داد و بیان داشت: در این ایام باید برنامه‌ها با محوریت قرآن و تبیین ابعاد قیام عاشورا برگزار شود و از هر گونه تفرقه‌افکنی پرهیز شود که علما و مبلغان نقش بسیار مهمی در این زمینه دارند.

نوشادی با انتقاد از برخی بدعت‌ها همچون قمه‌زنی و تیغ‌زنی در برنامه‌های ایام محرم، تصریح کرد: این گونه بدعت‌ها باعث ضربه زدن به اصل برنامه‌ها می‌شود و تبعات منفی را در پی دارد که خوشبختانه در سال‌های اخیر در استان بوشهر کمتر شاهد چنین مواردی بوده‌ایم.

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر با اشاره به توجه خاص و ویژه مردم استان بوشهر به برنامه‌های محرم و صفر، اذعان داشت: همایش میثاق عاشوراییان در شهرهای مختلف استان بوشهر برگزار خواهد شد.

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در نقاط مختلف استان بوشهر

وی همچنین از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در نقاط مختلف استان بوشهر خبر داد و گفت: تجمع بزرگ عزارداران حسینی در تاسوعا و عاشورا نیز از برنامه‌های بسیار مهمی است که با تلاش هیئت‌های مذهبی با شکوه خاصی برگزار می‌شود.

نوشادی به برنامه‌ریزی صورت گرفته برای برپایی نماز ظهر عاشورا در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: از همه توان و ظرفیت‌ها برای برگزاری هر چه با شکوه تر برنامه‌های این ایام استفاده خواهیم کرد و امیدواریم مسئولان نیز همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی از میزبانی استان بوشهر از همایش سراسری هیئت‌های مذهبی خبر داد و خاطرنشان ساخت: این همایش دی‌ماه امسال به میزبانی بوشهر و با حضور هیئت‌های مذهبی سراسر کشور برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.