جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۷

به گزارش ایرنا، خیل عظیم و مواج زائران این مکان قدسی که از اقصی نقاط کشور خود را به قم رسانده بودند، اجتماعی…

به گزارش ایرنا، خیل عظیم و مواج زائران این مکان قدسی که از اقصی نقاط کشور خود را به قم رسانده بودند، اجتماعی بزرگ و وصف ناپذیر از عاشقان و ارادتمندان اهل بیت(ع) را پدید آورده بود.

زائران حضرت معصومه در این شب فرخنده و مبارک با طواف حول ضریح این بانوی بزرگ اسلام و خواندن قرآن و دعا از درگاه خداوند متعال ظهور هر چه سریعتر امام و مقتدای خود را مسالت کردند.

آنچه بیش از همه توجه هر کس را به خود جلب می کرد، حضور پر شور و چشمگیر جوانان و نوجوانان در این آیین معنوی بود که با چشمانی اشکبار و دل هایی شکسته تا نزدیکی های اذان صبح به عبادت پرداخته و از خدا تعجیل در فرج امام زمان را طلب می کردند.

این مراسم معنوی شامل برنامه هایی همچون قرائت قرآن مجید، سخنرانی، گرفتن قرآن بر سر، مولودی خوانی و اجرای تواشیح بود.

زمزمه دعای ملکوتی و پر فیض کمیل علاوه بر ایجاد حال و هوای خاص در این اجتماع پرشور، معنویت و صفای آن را دو چندان کرده بود.

برنامه های جشن و سرور به مناسبت این ایام فرخنده، در جای جای استان مقدس قم با حضور ارادتمندان و منتظران امام زمان(عج) از کشور و ملیت های مختلف ادامه خواهد داشت.

در شب میلاد امام زمان (عج)، شهر قم یکسر نیمه شعبانی شد و شادی و سرور همه جا را فرا گرفت.

شب نیمه شعبان در روایات معصومین از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و هم ردیف شب های قدر دانسته شده است.

نیمه شعبان مصادف با میلاد با سعادت دوازدهمین امام شیعیان حضرت حجت بن الحسن عسکری(ع) است که شیعیان هر ساله با برپایی آیین های مختلف ، این عید بزرگ را جشن می گیرند. ک/3

7403 / 553

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.