پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۵۰

به گزارش خبرنگار ایرنا،این مراسم ابتدا با قرائت قرآن کریم در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز شد و سپس…

به گزارش خبرنگار ایرنا،این مراسم ابتدا با قرائت قرآن کریم در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز شد و سپس صدها هزار زائر و مجاور با زمزمه اسماء الهی در دعای پرفیض جوشن کبیر ، از ذات بی همتا طلب بخشایش گناهان خود نمودند.

حضور زائران و مجاوران در این مراسم با شکوه به حدی بود که در اولین ساعات شب تمامی رواق ها و صحن های حرم مطهر رضوی مملو از جمعیت شد و ورودی های این مکان قدسی نیز در ساعت 21 بسته شد.

بر پایه این گزارش ،جمعی از زائران و مجاوران که نتوانستد در حرم منور رضوی حضور یابند این مراسم را از طریق تلویزیونهای پهن پیکر در فضاهای اطراف حرم مطهر ، مشاهده کردند.

در این مراسم مداحان خاندان عصمت و ظهارت (ع) اشعار و مرثیه هایی در غم شهادت اولین امام شیعیان ، مولی الموحدین ، حیدر کرار ، علی مرتضی ، امیر مومنان و پدر یتیمان قرائت کردند و شرکت کنندگان در سوگ شهادت آن امام همام اشک ماتم ریختند.

این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی از اساتید حوزه علمیه قم و آداب ویژه شب قدر از جمله قرآن بر سر گذاشتن ادامه یافت و خیل عظیم عزاداران با واسطه قرار دادن قرآن کریم و 14نور پاک در پیشگاه خداوند، از آن قادر بی همتا خواستند تا گناهان آن را بخشیده و توفیق بندگی را به آنها ارزانی دارد.

مراسم اولین شب قدر همچنین در تمامی مساجد و اماکن مذهبی شهر مشهد و شهرها ، بخشها و روستاهای استان خراسان رضوی برگزار شد و مردم ولایتمدار در غم شهادت مولود کعبه امام علی (ع) به عزاداری پرداختند.

659/

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.