مراسم اولین شب از شب های پر برکت قدر در حرم مطهر رضوی برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا،این مراسم ابتدا با قرائت قرآن کریم در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز شد و سپس صدها هزار زائر و مجاور با زمزمه اسماء الهی در دعای پرفیض جوشن کبیر ، از ذات بی همتا طلب بخشایش گناهان خود نمودند.

حضور زائران و مجاوران در این مراسم با شکوه به حدی بود که در اولین ساعات شب تمامی رواق ها و صحن های حرم مطهر رضوی مملو از جمعیت شد و ورودی های این مکان قدسی نیز در ساعت 21 بسته شد.

بر پایه این گزارش ،جمعی از زائران و مجاوران که نتوانستد در حرم منور رضوی حضور یابند این مراسم را از طریق تلویزیونهای پهن پیکر در فضاهای اطراف حرم مطهر ، مشاهده کردند.

در این مراسم مداحان خاندان عصمت و ظهارت (ع) اشعار و مرثیه هایی در غم شهادت اولین امام شیعیان ، مولی الموحدین ، حیدر کرار ، علی مرتضی ، امیر مومنان و پدر یتیمان قرائت کردند و شرکت کنندگان در سوگ شهادت آن امام همام اشک ماتم ریختند.

این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام سید حسین مومنی از اساتید حوزه علمیه قم و آداب ویژه شب قدر از جمله قرآن بر سر گذاشتن ادامه یافت و خیل عظیم عزاداران با واسطه قرار دادن قرآن کریم و 14نور پاک در پیشگاه خداوند، از آن قادر بی همتا خواستند تا گناهان آن را بخشیده و توفیق بندگی را به آنها ارزانی دارد.

مراسم اولین شب قدر همچنین در تمامی مساجد و اماکن مذهبی شهر مشهد و شهرها ، بخشها و روستاهای استان خراسان رضوی برگزار شد و مردم ولایتمدار در غم شهادت مولود کعبه امام علی (ع) به عزاداری پرداختند.

659/

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*