دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۳

مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌ میرزا آقاجواد ملکی تبریزی سه‌شنبه چهارم شهریورماه پس از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان…

مراسم بزرگداشت آیت‌الله‌ میرزا آقاجواد ملکی تبریزی سه‌شنبه چهارم شهریورماه پس از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، این مراسم در مدرسه علمیه میرزاجواد تبریزی واقع در چهار راه شهدا، خیابان معلم، کوچه 17 برگزار خواهد شد.

آیت‌الله‌ میرزا جواد تبریزی آبان ماه سال 85 در سن 80 سالگی در بیمارستان کسرای تهران دار فانی را وداع گفت.

وی تحصیلات خود را تا پایان سال دوم دبیرستان در شهر تبریز تمام کرد. به دلیل علاقه فراوان به مسائل دینی و با وجود مخالفت اطرافیان، وارد مدرسه طالبیه تبریز شد و در سال 1323 در سن 18 سالگی تحصیل علوم‌دینی را آغاز کرد و طی چهار سال، مقدمات و مقداری از دروس سطح را در شهر تبریز به پایان رساند.

در سال 1327 وارد حوزه علمیه قم شد. وی در قم دوره سطح را به پایان رساند و به مدت پنج سال در درس خارج فقه و اصول از اساتیدی همچون سیدمحمد حجت و سیدحسین طباطبایی بروجردی استفاده کرد.

آیت‌الله میرزا جواد تبریزی در سال 1332 برای ادامه تحصیلات به نجف رفته و در آنجا از شاگردان حضرت آیات سیدعبدالهادی شیرازی و سیدابوالقاسم خوئی بود. وی بعد از گذشت 23 سال حضور، در حوزه علمیه نجف، در سال 1355 به هنگام برگشت از زیارت حسین بن علی به سوی نجف، توسط رژیم بعث عراق دستگیر و به ایران فرستاده شد.

پس از درگذشت آیت‌الله محمدعلی اراکی، وی یکی از هفت مرجع تقلیدی بود که از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معرفی شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.