یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۴

به گزارش ایرنا، در این مراسم حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، عبدالله جوادی آملی، موسی شبیری زنجانی، جعفر سبحانی حسین نوری همدانی از…

به گزارش ایرنا، در این مراسم حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، عبدالله جوادی آملی، موسی شبیری زنجانی، جعفر سبحانی حسین نوری همدانی از مراجع تقلید و آیات سید محمد علوی علوی گرگانی، حسینی بوشهری، سید مرتضی مقتدایی و سید محمود هاشمی شاهرودی از اساتید حوزه علمیه قم حضور داشتند.

در این مراسم همچنین ˈحمید چیت چیانˈ وزیر نیرو، ˈسید حسین هاشمیˈ استاندار تهران به همراه استاندار قم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مدیران و مسوولان اجرایی و جمعی از طلاب و فضلا و اقشار مختلف مردم از قم و آذربایجان حضور یافته بودند.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه در این مراسم در سخنانی با اشاره به فضایل اخلاقی و شخصیت علمی برجسته مرحوم آیت الله ملکوتی، خاطرنشان کرد: ایشان بیش از سی سال از عمر با برکت خویش را برای تحصیل علوم دینی صرف کرد و هیچگاه به حداقل ها در کسب علوم اکتفا نکرد.

آیت الله ˈرضا استادیˈ طلاب جوان حوزه های علمیه را به جدیت و تلاش برای تحصیل علوم دینی توصیه کرد و گفت: این عالم ربانی توانست شاگردان بسیاری را در حوزه های علمیه تربیت کرده و این مهم از برترین آثار و برکات عالمان دین است.

وی همچنین با اشاره به تالیف کتب بسیار ارزشمند از سوی مرحوم آیت الله ملکوتی، فعالیت های سیاسی این مجاهد نستوه را مورد توجه قرار داد و گفت: ایشان از ابتدای نهضت انقلاب اسلامی، یار و یاور امام راحل(ره) بود و بیش از 14 سال در سنگر امامت جمعه مردم را به دفاع از اسلام و انقلاب هدایت می کرد.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم آیت الله ملکوتی روز شنبه با حضور علما، فضلا و مردم عزادار از قم و آذربایجان از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

همچنین یکشنبه شب مراسم یادبودی از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پس از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم قم و نیز مراسم یادبودی چهارشنبه شب از سوی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در مسجد جامع شهر تبریز برگزار می شود.

مرحوم آیت الله ˈمسلم ملکوتیˈ روز پنجشنبه گذشته (4 اردیبهشت ماه جاری) پس از یک ماه بستری، به علت عارضه ریوی در بیمارستان دانشوری تهران دارفانی را وداع گفت. ک/4

8146 / 380/ 1917

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.