دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۹ - ۰۹:۴۱
مراقبت از موی رنگ شده

مراقبت از موی رنگ شده از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه میکنم اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده اید با رعایت…

مراقبت از موی رنگ شده از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه میکنم اگر به تازگی موهای خود را رنگ کرده اید با رعایت این نکات و استفاده از ترفند های این مطلب از آنها به خوبی مراقبت کنید.

در رنگ مو بیشتر از ۵ هزار ماده ی شیمیایی وجود دارد که کاری می کنند شما بهترین نتیجه را از رنگ کردن موهای خود بگیرید. رنگ کردن مو فرآیندی تهاجمی و خلاف طبیعت مو محسوب می شود، یعنی هم هنگام انجام این کار و هم قبل و بعد از آن باید مراقبت بیشتری از موهای خود داشته باشید. رنگ موی بلوند پلاتینه یا قرمز پررنگ شاید زیبا به نظر برسد اما برای اینکه روی موها دوام داشته باشد و موها هم سالم بمانند، بایدها و نبایدهایی هست که رعایت آن ها واجب است. در ادامه به بایدها و نبایدهای مراقبت از موی رنگ شده خواهیم پرداخت.

ابتدا می خواهیم ببینیم برای حفظ رنگ موها چه باید کرد.

۱- بعد از رنگ کردن موها، هر چه دیرتر موهای خود را بشویید بهتر است

بعد از اینکه موهای خود را رنگ کردید، برای شستشوی موهای خود بهتر است دست کم ۲ روز صبر کنید. چون بعد از رنگ کردن، موها هنوز بسیار حساس هستند و اگر آن ها را بشویید ممکن است رنگ شان زودتر برود.

مراقبت از موی رنگ شده

۲- از ماسک موی مناسب استفاده کنید

استفاده از ماسک مو را فراموش نکنید. ماسک های مو به تقویت و تغذیه ی موها کمک می کنند و آن ها را برای بار بعدی که می خواهید رنگ شان کنید، آماده می کنند.

مراقبت از موی رنگ شده

۳- از محصولات مراقبتی مو دارای خاصیت ضدآفتاب استفاده کنید

از محصولاتی مراقبتی مو استفاده کنید که موها را در برابر پرتوهای فرابنفش خورشید حفظ می کنند، چون خورشید می تواند بزرگ ترین دشمن موهای شما باشد و حرارت می تواند رنگ موها را از بین ببرد. سعی کنید محصولاتی را پیدا کنید که ماندگاری زیادی روی موها داشته باشند.

مراقبت از موی رنگ شده

۴- موهای خود را با آب سرد آبکشی کنید

آبکشی موها با آب سرد باعث حفظ سلامت و درخشندگی موها می شود. شستن موها با آب داغ موجب باز شدن کوتیکول های مو می شود، امری که به خشک شدن موها و از بین رفتن رنگ آن ها می انجامد.

مراقبت از موی رنگ شده

۵- از شامپوهای خشک مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید

هر چه کمتر موهای خود را بشویید بهتر است. شاید حتی هنگام شستشوی موها ریختن رنگ موهایتان را به چشم دیده باشید. روزهایی که موهای خود را نمی شویید می توانید از شامپوهای خشک مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید چون کمک می کنند موها ظاهر خوب و درخشانی داشته باشند.

مراقبت از موی رنگ شده

حالا می خواهیم ببینیم چه کارهایی باعث از بین رفتن رنگ موها می شود.

۱- استفاده نکردن از نرم کننده

استفاده ی عمقی از نرم کننده ی مو بعد از رنگ کردن موها امری ضروری است. چون وقتی موهای خود را رنگ می کنید، در جریان این فرآیند موها رطوبت زیادی را از دست می دهند. اگر از نرم کننده استفاده نکنید، موها خشک می شوند و درخشندگی و رنگ خود را از دست می دهند.

مراقبت از موی رنگ شده

۲- استفاده از وسایل حرارتی مخصوص حالت دادن به مو

رنگ کردن موها و صاف کردن آن ها با وسایل حرارتی مخصوص مو ترکیب خوبی نیست. وسایل حرارتی مخصوص مو، رنگ موها را از بین می برند و ۵ ثانیه استفاده از این وسایل کافی است تا تغییر ایجاد شده بر اثر آن ها را روی موهای خود ببینید. این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که دمای اتوی مو را روی ۴۰۰ درجه تنظیم می کنید و چنین دمای بالایی فوراً روی رنگ موها تأثیر می گذارد و می تواند موها را کمرنگ تر کند.

مراقبت از موی رنگ شده

۳- شنا در آب دارای کلر

رنگ مو از مواد شیمیایی ای ساخته می شود که با مواد شیمیایی دیگری مثل کلر موجود در استخرهای شنا واکنش می دهند. کلر می تواند مثل یک ماده ی سفید کننده عمل و موها را کمرنگ تر کند و در نهایت رنگ آن ها را از بین ببرد.

مراقبت از موی رنگ شده

۴- استفاده از محصولات حاوی نمک، سولفات و مواد پاک کننده

محصولاتی که از آن ها برای موهای خود استفاده می کنید حتماً باید یا فاقد مواد شیمیایی باشند یا مواد شیمیایی آن ها کمترین میزان ممکن باشد. استفاده از چنین محصولاتی باعث از بین رفتن رنگ موها می شود، چون همه چیز، از جمله رنگ موها را به طور شیمیایی پاک می کنند.

۵- فشردن موها هنگام خشک کردن آن ها

فشردن موها می تواند واقعاً به آن ها صدمه بزند، به خصوص اگر موها رنگ شده باشند. فشردن موها باعث تضعیف آن ها می شود و روی رنگ موها تأثیر می گذارد. به جای این کار، موهای خود را با یک حوله ی میکروفایبر بپیچید و اجازه دهید خودشان خشک شوند.

مراقبت از موی رنگ شده

 

[highlight]منبع: brightside[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *