پنجشنبه، ۱۸ بهمن ۹۷ - ۰۲:۵۲
مراقبت از پوست

مراقبت از پوست موضوعی است که این روزها مورد توجه اکثر افراد و بخصوص خانم ها قرار دارد ، مقوله ای که در…

مراقبت از پوست موضوعی است که این روزها مورد توجه اکثر افراد و بخصوص خانم ها قرار دارد ، مقوله ای که در بعضی از موارد با زیاده روی و البته بی اطلاعی میتوان برای هر کسی دردسرساز باشد. چرا که مراقبت از پوست باید در سن ، شرایط و البته با دستور پزشک انجام شود. ما امروز در میهن پست به چند نکته در خصوص زیاده روی در مراقبت از پوست اشاره خواهیم کرد که توجه به آن برای سلامت پوست لازم و ضروری است.

افراط در مراقبت از پوست : به گفته متخصصان پوست و مو، ۵۰ درصد از مراجعه‌کنندگان به کلینیک‌ها، به دلیل استفاده بیش از حد از مواد مراقبتی پوستی، pH اسیدی پوست‌شان را نامتعادل کرده‌اند. امروزه، تبلیغات در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی به قدری افزایش یافته است که همه برای خودشان متخصص پوست شده‌اند به ویژه با وجود صفحه‌های اجتماعی که برای کسب درآمد و تبلیغات توصیه‌های مراقبتی پوست و مو می‌کنند. متأسفانه برخی از مراجعه‌کنندگان در سنین ۲۰ یا ۳۰ سالگی هستند که به دلیل تغییر دائم مواد مراقبتی پوستی، پوستشان خراب شده است. متخصصان توصیه می‌کنند یک روش درمانی یا مراقبتی از پوس‌تتان پیدا کنید و همان را ادامه بدهید به علاوه ‌زیاده‌روی نکنید. هر محصولی حداقل ۶ هفته به زمان احتیاج دارد تا اثر بگذارد.

مراقبت از پوست

مراقبت‌ های پوستی غیر علمی : شکی نیست مراقبت از پوست برای هر فردی لازم است اما با بالا رفتن سن، پوست تغییر می‌کند. محصولات مراقبت از پوست در سن ۴۰ سالگی هرگز برای افراد ۲۰ ساله توصیه نمی‌شود. چندین سال است که انتظار افراد از زیبایی پوست به بالاترین حد خود رسیده است و به ویژه زنان، هرکاری انجام می‌دهند تا پوستی سالم و زیبا داشته باشند. اما باید این را درنظر گرفت که شما هرچقدر هم که در سن ۲۰ سالگی مراقب پوست‌تان باشید، باز هم به دلیل سن‌تان ممکن است جوش بزنید. بنابراین نیاز به این همه استفاده از محصولات و داروهای ضدجوش نیست. در ۳۰ سالگی کم‌کم متوجه افزایش سن پوست می‌شویم و در ۴۰ سالگی با چروک‌ها و لکه‌های بیشتری روبه‌رو می‌شویم. این دوران زمان استفاده از کرم‌های لیفتینگ و ضدچروک خواهد بود نه سن ۲۰ سالگی.

سبک زندگی اشتباه : فقط متوسل شدن به مراقبت از پوست نمی‌تواند جبران سبک زندگی اشتباه را بکند. اگر می‌خواهید از سن ۲۰ سالگی مراقب پوست‌ تان باشید، سبک زندگی‌تان را اصلاح کنید. ۴ فاکتور اساسی در سبک زندگی که به پوست آسیب می‌رسانند عبارت‌اند از: قرار گرفتن در معرض اشعه  UV، سیگار کشیدن، زندگی در شهرهای آلوده و استرس مزمن. این فاکتورها اگر با خواب ناکافی و تغذیه نامناسب نیز همراه شوند، شاید نتوان دیگر اثرات آن را جبران کرد.

عدم استفاده از درمان‌ های پوستی : هرچه سن‌ افراد بالاتر می‌رود بیشتر به درمان‌ های پوستی احتیاج پیدا می‌کنند. پاکسازی مرتب پوست و آبرسانی به آن، بسیار مفید است. میکرونیدلینگ به همراه آب‌ رسانی با هیالورونیک اسید و آنتی‌ اکسیدان، در حفظ جوانی پوست معجزه می‌کند. نکته کلیدی این است که اگر این رژیم پوستی را انتخاب می‌کنید فقط به آن پایبند باشید و به صورت دوره‌ای و توسط یک متخصص پوست انجام دهید.

3 دیدگاه برای “مراقبت از پوست با این اشتباهات برای شما دردسرساز خواهد بود ؟”

  1. مینا گفت:

    ممنون از راهنماییهاتون

  2. پونه گفت:

    من که حسابی پوستم خراب شده

  3. مهوش گفت:

    جااب بود مطلب جدیدی یاد گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.