شنبه، ۳۱ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۸

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، مجرمان از عناوین سازمان های مختلف بویژه پلیس…

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا)، مجرمان از عناوین سازمان های مختلف بویژه پلیس فتا در برخی از اتاق های گفتگو، انجمن ها (forums) و وب سایت های شبکه های اجتماعی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می کنند.

افرادی با جعل عنوان پلیس سایبری و ایجاد نام های کاربری جعلی، خود را به عنوان افسر پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات معرفی کرده و بدین ترتیب با سوء استفاده از اعتماد کاربران به پلیس، نسبت به اخاذی، کلاهبرداری و ایجاد مزاحمت برای آنان اقدام می کنند.

قابل توجه است؛ پلیس فتا برای برقراری هرگونه ارتباط با کاربران فضای مجازی ، از عناوین و هویت رسمی و طبق اطلاعیه های قبلی استفاده می نماید.

همچنین پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا در راستای حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی و تعامل سازنده با کاربران و فعالان فضای مجازی و همچنین در پاسخ به درخواست های مکرر کاربران و مخاطبان وب سایت اینترنتی مبنی بر راه اندازی صفحه رسمی این پلیس در شبکه های اجتماعی داخلی، اقدام به ایجاد صفحه رسمی خود در شبکه های اجتماعی کلوب ، فیس نما ، آپارات،نت ایران،دل شکسته و هم میهن به آدرس های ذیل کرده است.

1- http://www.cloob.com/cyberpolice.ir

2- http://facenama.com/cyberpoliceir

3- http://www.aparat.com/cyberpolice.ir

4- http://www.netiran.com/cyberpoliceir

5- http://www.delshekaste.com/cyberpoliceir

6- http://www.hammihan.com/cyberpolice.ir

در پایان پلیس فتا از شهروندان و کاربران اینترنتی می خواهد تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فضای سایبر نظیر جعل عنوان،کلاهبرداری های اینترنتی ، وب سایت های جعلی ، سایت هایی با محتوای مجرمانه و مغایر با شئونات اسلامی و … مراتب را با ارایه مستندات مربوطه از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش تماس با ما اطلاع دهند .

تهرام/5570/: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.