دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۶

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، “محمد نبی حبیبی” دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با “عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران…

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، “محمد نبی حبیبی” دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با “عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران اظهار داشت: حزب موتلفه اسلامی در قبل و بعد از انقلاب به عنوان یک حزب اسلامی در تمام تحولات کشور نقش برجسته داشته است؛ مراوداتی هم در سال‌های گذشته با حزب بعث سوریه داشتیم که امیدواریم با بقیه اعضای متنفذ سوریه هم ارتباطاتی برقرار کنیم.

 
حبیبی بیان داشت: ما در مسافرت به سوریه حس می‌کنیم به وطن دوم خود سفر کرده‌ایم. غربی‌ها از اول هم دروغ می‌گفتند که دلواپس دموکراسی در سوریه هستند و حالا اگر راست می گویند 88 در صد مردم به بقای حکومت بشار اسد رای مثبت دادند و البته ما اطلاعاتی که از پیش داشتیم درست پیش بینی می‌کردیم که چنین رایی آقای بشار اسد بیاورد.

 
وی با بیان اینکه غربی‌ها در رابطه با ادعای آزادی و دموکراسی در سوریه و دیگر کشورها و ادعاهای خود در دموکراسی دروغگو هستند، افزود: قطر و عربستان از کشورهایی هستند که دولتهایشان به سوریه تروریست می‌فرستند و در آنجا هیچ دموکراسی و انتخاباتی وجود ندارد، حکومت‌های آنها به قبل از قرون وسطی بر می‌گردد، غربی‌های دروغگو یکبار هم دلواپس دموکراسی در این کشورها نبودند. دروغگویی‌ها و اهداف شیطانی غربی‌ها خسارت‌هایی را به سوریه وارد کرده است.

 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: دروغگویی غربی‌ها به قصد براندازی دولت سوریه بوده و آنچه می توانستند انجام داده‌اند. ما به عنوان برادر شما از همه خسارات جهانی و مالی خود را در غم شما شریک می‌دانیم.

 
وی ادامه داد: ملت ایران و سوریه اسلام را درک کرده‌اند و بهترین دلیل اینکه کشته شدن در راه دین خود را آرزو می‌کرده‌اند. حماقت دشمنان ما این است که ملت‌های ما را از چیزی می‌ترسانند که آن فوز عظیم برای ملت است.

 
حبیبی تصریح کرد: سوریه به دلیل اینکه در خط مقدم مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی است از نظر غربی‌ها باید این خط مقاومت شکسته شود. ما شکست حزب‌الله لبنان و ملت سوریه را شکست خودمان تلقی می‌کنیم.

 
وی افزود: تقابل جدی میان ما و دشمنان ما وجود دارد و آن‌ها با اسلامی که پیامبر اکرم(ص) آورده مخالف‌اند. اگر مردم سوریه مسلمان نبودند چنین مقاومتی شکل نمی‌گرفت.

 
حبیبی اظهار داشت: ما با حداکثر توان در این بحرانی که در سوریه از خارج تحمیل کرده‌اند سعی کرده‌ایم پشتیبان دولت و ملت سوریه باشیم، از بیش از 70 کشور تروریست به سوریه وارد شده است، این تروریست‌ها و آنهایی که بتوانند به کشورهای خود برگردند خطراتی برای کشورهای خود خواهند داشت.

 
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: مقاومت مردانه ملت سوریه به بیداری واقعی اسلامی جهان اسلام کمک کرده است و امیدواریم ریشه تروریسم هرچه زودتر در سوریه و جهان اسلام کنده شود.

 
همچنین در این دیدار “عدنان محمود” سفیر سوریه در ایران نیز اظهار داشت: با اراده کشورهای مقاومت در منطقه نقشه آمریکایی‌ها که در راستای تجزیه کشورها است، شکست خواهد خورد.

 
سفیر سوریه در ایران تصریح کرد: ملت سوریه اراده ملی خود را در حضور فراگیر در پای صندوق‌های رای نشان دادند و در حقیقت اراده ملی مردم سوریه را به نمایش گذاشتند و این موضوع در مخالفت با تروریست‌ها و آنهایی که امنیت سوریه را به خطر انداخته‌اند بود.

 
وی ادامه داد: با برگزاری گفتگوهای ملی و محلی در سوریه و پایبندی به فرهنگ و راه مقاومت در سوریه باعث شده هجمه‌ای به عراق وارد شود و در حقیقت این هجمه در عراق در پاسخ به موفقیت در انتخابات سوریه و عراق بوده است.

 
عدنان محمود  تصریح کرد: ما از حمایت‌ها و مواضع “مقام معظم رهبری” در حمایت از سوریه و در راستای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه تشکر و سپاس داریم.

 
وی ادامه داد: مواضع جمهوری اسلامی ایران در رابطه به سوریه و عراق و لبنان بر اساس اصول راسخ اخلاقی و اسلامی بوده و ارتش ما پیروزی‌های خوب میدانی در مقابل تروریست‌ها به دست آورده است.

 
سفیر سوریه در ایران خاطرنشان کرد: پایداری و جانفشانی‌های ارتش و مردم سوریه نه تنها از سوریه بوده بلکه از محور مقاومت و دفاع از محور حق و حق طلبانه بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.