شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر شنبه در دیدار اعضای ستاد اعتکاف استان قم که در دفتر این…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ظهر شنبه در دیدار اعضای ستاد اعتکاف استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام علی النقی(ع) با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اظهار داشت: خداوند 75 لشگر برای عقل و 75 لشگر برای جهل قرار داده که هرکسی در وجود خود بر عقل خیمه بزند لشگریان عقل همراه او و هرکسی بر جهل خیمه بزند لشکریان جهل همراه او خواهند بود.

وی بیان داشت: در دنیا مراکزی برای علم آموزی وجود دارد اما مرکزی برای عقل وجود ندارد و احداث مراکزی برای تربیت عقل کار جدیدی است که تاکنون انجام نشده است و لازم است این گونه مراکز تاسیس شود.

استاد درس خارج حوزه عنوان کرد: کسانی که در راه تأسیس و اداره اعتکاف قدم برمی‌دارند خدمت بزرگی انجام داده و باید شکرگزار خداوند باشند.

زیارت جامع غدیر و جامعه کبیره دو یادگار بزرگ امام علی النقی(ع)

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: امام هادی(ع) در تاریخ اسلام نقش مهمی داشته‌اند و زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیر دو یادگار بزرگ امام علی النقی(ع) است که ائمه دیگر فرصتی نداشتند این دو اثر بزرگ را بیان کنند.

وی افزود: امروز دنیا محتاج شناختن اهل بیت(ع) است و نوشتن شرح زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیر در این جهت می‌تواند بسیار تأثیرگذار بوده و دنیا را از بحران و بوران خارج کرد.

وهابیت با سرمایه گذاری آمریکا و صهیونیست قدرت یافتند

این مرجع تقلید شیعیان ابراز داشت: اهل بیت(ع) اوایل انقلاب در کشور مصر بسیار مورد توجه بود اما طی چند سال گذشته با سرمایه گذاری های آمریکا و صهیونیست، وهابیت و تکفیری ها بسیار قدرت یافتند به گونه ای که برگزاری جشن عید غدیر و عزاداری اهل بیت(ع) در محافل عمومی ممنوع کردند.

وی با بیان این که دشمنان بر منافع خود کار می‌کنند، افزود: یکی از کارهای مهم برای خودسازی اعتکاف است و ائمه اطهار(ع) و انبیا این هدف مهم را برعهده داشتند.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: ایمان، علم، عقل، تقوا و تعهد و عبادت اصول انسان سازی است و خداوند درهای بسیاری برای خودسازی قرار داده که اعتکاف یکی از آنها است.

وی بیان کرد: اعتکاف در خودسازی بسیار تاثیر دارد و صحنه ای برای خودسازی است و معتکف شدن 14 هزار نفر در قم بسیار خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.