پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۸

نماینده ولی فقیه در سپاه بر ضرورت ترویج گفتمان دینی در جامعه تأکید کرد و گفت: گسترش گفتمان دینی مانند دیوار دفاعی از…

نماینده ولی فقیه در سپاه بر ضرورت ترویج گفتمان دینی در جامعه تأکید کرد و گفت: گسترش گفتمان دینی مانند دیوار دفاعی از رواج تفکرات انحرافی در جامعه جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین سعیدی امروز (10اردیبهشت)، در همایش فعالان عقیدتی سیاسی که با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی(ع) و تعدادی از مربیان عقیدتی سیاسی در کانون فرهنگی جوانان بسیج کرج برگزار شد، گفت: روحانیون در زمان غیبت امام زمان (ع) نقش مهمی بر عهده دارند، وظیفه آنان در این دوران هم طراز وظیفه اولیاء و انبیاء الهی است.

وی افزود: روحانیون و علماء در دوران غیبت هم چون پیامبران سه وظیفه خطیر را بر عهده دارند که بیان شریعت الهی اولین این وظیفه‌هاست چرا که بشر با عقل محدود خود نمی‌تواند بسیاری از معارف الهی را درک کند لذا علماء رسالت دارند معارفی را که بشر از طریق عقل نمی‌تواند به آن‌ها دست یابد در اختیار انسان ها قرار دهند.

وی افزود: دومین وظیفه علما در این دوران عملیاتی ساختن دین الهی است که علماء برای تحقق این مهم باید به ابزار قدرتمند علم و دانش مجهز باشند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی پاسداری از دین و حکومت دینی را سومین وظیفه علماء دانست و گفت: پیامبران و اولیای الهی همواره با فداکاری و نثار خون خود از دین الهی پاسداری کرده‌اند و اکنون علمای زمان باید این رسالت خطیر را عهده‌دار شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه از ربوبیت تشریعی به عنوان ابراز مهم این پاسداری یاد کرد و گفت: ربوبیت تشریعی که از دو رکن رهبری و قانون تشکیل شده است، پایه و اساس پاسداری و محافظت از دین الهی به شمار می‌رود و هرگاه این دو رکن در کنار یکدیگر باشند سعادت بشری تضمین خواهد شد.

وی در ادامه از ضرر رواج جریان‌های فکری بدلی در جامعه سخن به میان آورد و افزود: امروز بخش عظیم از مردم دنیا تحت سلطه اومانیسم و ماده گرایی قرار گرفته‌اند و متأسفانه رواج این تفکرات زمینه انحطاط جوامع را فراهم کرده است.

این مقام مسئول گفتمان دینی را تنها راه حل جلوگیری از گسترش تفکرات انحرافی دانست و گفت: آشنایی مردم با تفکرات و گفتمان دینی، تفکرات انحرافی را کم رنگ می‌کند لذا همه علماء و مربیان دینی باید تلاش کنند تا این گفتمان را در جامعه توسعه بدهند.

سعیدی در ادامه از نقش شهید مطهری در جامعه سخن به میان آورد و بیان کرد: شهید مطهری به عنوان شخصیتی برجسته در جهت توسعه و حفظ گفتمان دینی بسیار تلاش کرد و عاقبت در مسیر اعتلای دین و آگاه سازی جامعه به شهادت رسید.

وی تصریح کرد: مربیان باید از این شهید بزرگوار درس بگیرند و عملکرد ایشان را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

این مقام مسئول در پایان گفت: دین‌ شناسی، جریان‌ شناسی، زمان‌ شناسی و آسیب‌ شناسی دینی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید مطهری بود که مربیان باید تلاش کنند این ویژگی‌های برجسته را در خود ایجاد نمایند.

لازم به ذکر است در پایان همایش از مربیان برجسته عقیدتی سیاسی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.