شنبه، ۲۷ بهمن ۹۷ - ۱۰:۱۱
مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا کم  نیستند اما امروز ما در میهن پست سعی کرده ایم که جالب ترین و دیدنی ترین…

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا کم  نیستند اما امروز ما در میهن پست سعی کرده ایم که جالب ترین و دیدنی ترین مکان های مرتفع گردشگری دنیا را را در حالی به شما کاربران همیشه همراه معرفی کنیم که شاید روزی به واسطه سیر و سفر گذرتان به این مکان های بکر و دیدنی بخورد.

با این حال مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا از این جهت جالب و دیدنی هستند که اگر روزی قرار باشد چشمانتان را ببندید و خودتان را روی لبه‌ ی دره‌ای ژرف و مشرف به مناظری حیرت‌انگیز در لبه‌ ی دنیا تصور کنید آن موقع است که گویی تمام جهان در مشت شما قرار دارد. در حالی که هیچ‌ چیزی از دید شما پنهان نیست، نسیمی خنک شروع به وزیدن می‌کند و شما را درون دنیایی دیگر غرق می‌کند. چنین مناطقی در این کره‌ ی خاکی کم نیست.برای سفر به مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا با ما همراه شوید.

اگویی دو میدی  The Aiguille du Midi در فرانسه : از مهمترین مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا همین جعبه‌ ی شیشه‌ ای است که مشاهده می‌کنید، جاذبه‌ای فوق العاده که در کنار بلندترین قله‌ی اروپا (مون بلان) روی اگویی دو میدی ساخته شده است. این سازه‌ی مستحکم در ارتفاع 3.842 متری قرار دارد و ماجراجویان زیادی را که مشتاق تجربه‌ی تماشای چشم انداز وسیع رشته کوه‌های آلپ هستند، به سمت خود جذب می‌کند. شیشه‌ی این سازه  تنها 12 میلی‌متر ضخامت دارد، اما لازم نیست نگران باشید؛ چرا که از استحکام کافی برخوردار است. اگر شما هم به تجربه‌ی یکی از بهترین و تازه‌ترین جاذبه‌های زمستانی اروپا علاقمند هستید، نباید فرصت تماشای این مکان را از دست بدهید.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

اگویی دو میدی  The Aiguille du Midi فرانسه

مارینا بی سندز اسکای‌پارک  Marina Bay Sands Skypark در سنگاپور : استخر 340 متری مارینا بی که یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین استخر‌های جهان است، متعلق به هتلی 2.560 اتاقی است. این استخر سرگرمی مطلوبی است که هرساله هزاران نفر را مجذوب خود می‌کند. شنا کردن در این استخر درحالی که مناظر هیجان انگیز پانورامایی پیش رویتان قرار دارد، تجربه‌ای به یادماندنی را برایتان رقم می‌زند.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

مارینا بی سندز اسکای‌پارک  Marina Bay Sands Skypark در سنگاپور

هوآ شان Hua Shan در چین : یکی دیگر از مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا ، هوآ شان مکانی تاریخی و مذهبی در چین است. به مدت چند هزار سال، مردم چین مشغول کشت برنج، چای و پرتغال در این منطقه بوده‌اند. همچنین هزاران سال است که پیروان فسلفه‌ی تائو از این کوهستان بالا می‌روند. به دلیل وجود همین زائران، تعداد زیادی معبد در این ناحیه ساخته شده است. امروزه پیروان مذهب بودایی هم از مسیرهای شیب‌دار عبور و روبان‌های قرمز را با آرزوهای بسیاری در پشت آن رها می‌کنند. اگرچه کوهنوردان مبتدی زیادی از هوآ شان دیدن می‌کنند، اما مسیر‌های پیش رو بسیار خطرناک است. اگر روزی قصد بازدید از این منطقه را داشتید، باید بسیار مراقب باشید.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

هوآ شان Hua Shan در چین

ترول‌ تونگا Trolltunga در نروژ : ترول‌ تونگا صخره‌ ای جذاب و بیرون زده از دل کوهستان است که سطحی افقی دارد و 700 متر دره‌ی عمیق زیر آن باز می‌شود و البته در لیست مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا نیز قرار گرفته است. این صخره‌ی مخوف و پر ابهت که یکی از جاذبه‌های مهم نروژ است، در اودا (Odda) قرار دارد و افراد بی پروای زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین مناظر زیبای دریاچه‌ی Ringedalsvatnet از روی این صخره قابل مشاهده است. این صخره بدون شک یکی از ارزشمندترین و محبوب‌ترین مقاصد توریستی نروژ است و ارزش بازدید بالایی دارد.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

ترول‌ تونگا Trolltunga در نروژ

تاب درختی کازا دل آربول Casa Del Arbol در اکوادور : این مکان دیدنی و بکر نیز در لیست مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا قرار گرفته است . بنابراین اگر فکر می‌کنید که تاب سواری بازی کودکان است، احتمالا باید تجدید نظر کنید. در اینجا می‌توانید خطرناک‌ ترین تاب دنیا را پیدا کنید که از کازا دل آربول  و روی دره‌ای عمیق آویزان شده است و هرساله ماجراجویان زیادی را به خود جذب می‌کند. این خانه‌ی درختی در واقع یک ایستگاه نظارت لرزه ‌شناسی است. از اینجا می‌توانید مناظری بی نظیر از منطقه‌ی کوهستانی کوردیلرا رئال (Cordillera Real) و آتشفشان فعال Tungurahua را تماشا کنید. کوهنوردان در مسیرشان به سمت Bellavista viewpoint از کنار این کلبه‌ی چوبی عبور می‌کنند. این تاب ترسناک، در نهایت سادگی، از یک میله‌ی فلزی متصل شده به طناب ساخته شده است و ترسناک‌ تر اینکه هیچ گونه حفاظی برای پرت نشدن شما به ته دره وجود ندارد. با این وجود، شجاع‌ترین افراد شانس خود را امتحان می‌کنند و از این تجربه‌ی هیجان‌ انگیز لذت می‌برند. بدون شک تجربه‌ی یک باره‌ی آن ارزش خطر کردن را دارد!

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

تاب درختی کازا دل آربول Casa Del Arbol در اکوادور

صخره‌ پریکستولن Preikestolen نروژ : صخره‌ های تخت و شیب‌ دار پریکستولن به واقع باور نکردنی است. کسانی که روی این صخره‌ها می‌ایستند و به دره‌ی ژرف و عمیق پایین آن نگاه می‌کنند، خودشان را روی بام دنیا خواهند یافت. ارتفاع این صخره ۶۰۴ متر است و به آبدره‌ی Lysefjorden اشراف دارد و البته در لیست مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا نیز مد نظر گردشگران سراسر دنیا است. صخره‌ پریکستولن در منطقه‌ ای خوش آب و هوا واقع شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند در همه‌ی طول سال از آن دیدن کنند. جالب اینکه به منظور حفاظت از طبیعت بکر و دست نخورده‌ی این ناحیه، هیچ گونه حصاری وجود ندارد.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

صخره‌ پریکستولن Preikestolen نروژ

بیچی هد Beachy Head ساسکس شرقی در انگلستان : دماغه‌ی گچی سفید و خیره کننده‌ی بیچی هد، از دیدنی‌های مشهور این ناحیه است. این صخره که در انگلستان واقع شده، با ارتفاع 162متر، مرتفع‌ترین در نوع خود است. خط ساحلی خارق‌العاده‌ی سفید رنگ، قرن‌ها است که به ملوانان برای حرکت در کانال انگلیسی کمک می‌کند. تماشا و تحسین شگفتی طبیعی این صخره‌های سفید درخشان، ارزش سفر به این منطقه را دارد. مناظر زیبای کانال انگلیسی از اینجا قابل مشاهده است. همچنین یک رستوران با نمای پانوراما هم در اینجا وجود دارد تا اطمینان بدهد که سفر خوبی خواهید داشت.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

بیچی هد Beachy Head ساسکس شرقی در انگلستان

کوه رورایما Mount Roraima در آمریکای جنوبی : قل ه‌ی چشمگیر کوه رورایما در سه کشور ونزوئلا، برزیل و گویان پراکنده شده است گویای بازر مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا است. این کوه که ارتفاع آن به 2.810 متر می‌رسد، مرتفع‌ترین قله‌ در رشته کوه پاکارایما (Pakaraima) است. صخره‌های شیب‌دار دیواره‌ای را تشکیل داده‌اند که مانند لبه‌ی دنیا به نظر می‌رسد! یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های توریستی این منطقه همین کوه است. خبر خوب اینکه می‌توان با شرکت در تورهای هواپیمایی، از کوه رورایما بازدید کرد.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

کوه رورایما Mount Roraima در آمریکای جنوبی

کوکِنان Kukenanدر ونزوئلا : کوکنان یکی از کوه‌های مرتفع با صفحه‌ای تخت است که یک آبشار هم دارد. آبشار کوکنان با 674 متر ارتفاع در بخش جنوبی این کوه بلند (2680 متر) واقع شده است. این آبشار پس از آبشار آنجل که در همان نزدیکی قرار دارد، بلندترین آبشار جهان است.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

کوکِنان Kukenanدر ونزوئلا

صخره‌ ی هام هود Hum Hod در پارک ملی سای تانگ تایلند : پارک مل سای تانگ دارای مسیر‌های پیاده‌ روی عالی، طبیعت سرسبز و گل‌های کمیاب است. صخره‌ی هام هود در این پارک، یکی از هیجان‌ انگیزترین نقاط دید دنیا را در اختیار علاقمندان می‌گذارد؛ صخره‌ای تخت بالای دره‌ای ژرف که اصلا برای افراد ترسو و کسانی که از ارتفاع هراس دارند، مناسب نیست.

مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا

صخره‌ی هام هود Hum Hod در پارک ملی سای تانگ تایلند

این مکان بکر هم که در لیست مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا قرار دارد و همان گونه که در حال تماشای تصاویرش هستید ، بسیار هیجان انگیز و زیبا است. جدا از این نقطه‌ی دید بی‌نظیر، گشت و گذار در پارک و طبیعت بکر آن، ارزش بازدید از این منطقه را بالا می‌برد.

 

[highlight]منبع[/highlight]   placestosee

6 دیدگاه برای “مرتفع ترین مکان های گردشگری دنیا به روایت تصاویری شگفت انگیز !”

 1. پریوش گفت:

  واو چه جاهای قشنگی

 2. پریچهر گفت:

  اصلا نمیتونم تصور کنم لبه یه پرتگاه هستم

 3. خالدی گفت:

  هیجان انگیزه

 4. جواهر گفت:

  من که تو خواب هم نمیتونم اینجور جاها برم

 5. دقیق گفت:

  چه جاهای دیدنی بوده و خبر نداشتیم

 6. آرزو گفت:

  عجب جاهای تماشایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.