دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۹ - ۱۰:۱۸
مرتفع ‌ترین سکوی بازدید جهان

مرتفع ‌ترین سکوی بازدید جهان در حالی ساخته شده که این سکو در کشور ایتالیا قرار دارد. در این مطلب از میهن پست…

مرتفع ‌ترین سکوی بازدید جهان در حالی ساخته شده که این سکو در کشور ایتالیا قرار دارد. در این مطلب از میهن پست نگاهی به این سکو خواهیم داشت.

مرتفع‌ترین سکوی بازدید جهان به تازگی توسط شرکت ساخت‌وساز نوا در جنوب منطقه‌ی تیرول واقع در کشور ایتالیا، ساخته شده است. این سکوی بازدید که نامش را «اوتسی ۳۲۵۱ اِم» گذاشته‌اند همانطور که از نامش پیداست در ارتفاع ۳۲۵۱ متری از سطح دریا قرار دارد. بنابراین تعجبی هم ندارد که وقتی پا به روی آن بگذارید با منظره‌ی بی‌نظیر و چشم‌نواز قله‌های برف‌پوش و دره‌هایی بسیار عمیق و وسیع و همچنین چشم‌اندازی از سرزمین‌های سردسیری و بسیار زیبا روبرو شوید.

اوتسی ۳۲۵۱ اِم را که به خاطر ارتفاع بسیارش می‌توان مرتفع‌ترین سکوی بازدید جهان به حساب آورد به گونه‌ای طراحی شده است که به بازدیدکنندگانش احساس تعلیق میان آسمان و زمین دست می‌دهد. مراحل ساخت این سکو در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ میلادی به پایان رسید هم‌اکنون درهای آن به روی بازدیدکنندگان گشوده شده است.

وقتی وارد اوتسی ۳۲۵۱ اِم شوید خواهید دید که فضای این سازه شبیه به قیف طراحی شده، به گونه‌ای که فرد را از مناظر اطرافش تفکیک نمی‌کند و از طریق راه‌پله‌ای به به یک رینگ شیشه‌ای بسیار بزرگی می‌رسید که می‌توانید رویش راه بروید مناظر اطراف و زیر و بالایتان را تماشا کنید، درست انگار که میان زمین و آسمان معلق مانده‌اید، انگار که در آن فضا پرواز می‌کنید.

سکوی بازدید اوتسی نامش را وامدار مرد یخی معروف است؛ اوتسی، یک مومیایی طبیعی بود که سال ۱۹۹۱ در رشته‌کوه‌های آلپ و در مرز اتریش و ایتالیا یافت شد. خالی از لطف نیست که بدانید از هتل گراواند، مرتفع‌ترین هتل اروپا، دسترسی بسیار ساده‌ای به سکوی بازدید اوتسی فراهم شده و این‌دو به واسطه‌ی تله‌کابین به هم متصل شده‌اند. بنابراین مهمانان این هتل می‌توانند از پنجره‌های اتاق خود چشم‌انداز زیبای این سکوی بازدید را مشاهده کنند.

باهم در میهن پست تصاویری از مرتفع ‌ترین سکوی بازدید جهان را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.