شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۷:۴۲

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مرجعیت و عاشورا دو موضوع مهمی هستند که شیعه را به تحرک در آورده و دشمنان…

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مرجعیت و عاشورا دو موضوع مهمی هستند که شیعه را به تحرک در آورده و دشمنان اسلام نیز این واقعیت را به خوبی دریافت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی روز شنبه در همایش مبلغان محرم در مسجد جامع گلشن گرگان اظهارداشت: سازمان‌های جاسوسی استکبار در تحقیقات میدانی درباره علل جوش و خروش شیعیان، به این دو موضوع مهم پی برده‌اند.

وی ادامه داد: آنها به این نتیجه رسیده‌اند که نمی توانند عاشورا را از شیعه جدا کنند، اما توانایی ایجاد انحراف در آن را دارند.

نماینده گلستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دشمنان اسلام با استفاده از سخنان به ظاهر زیبا و فریبنده، درصدد همراه کردن مردم با خود هستند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: برای آشنایی با عزاداری درست باید به تاریخ شیعه مراجعه کنیم و یکی از افتخارات شیعه این است که با گذشت بیش از 1400 سال هنوز مدافع مظلوم است.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان های گلستان و گیلان تأکید کرد: عاشورا دارای یک محتوای واحد است که در تمامی عزاداری‌ها باید به آن توجه شود.

آیت الله نورمفیدی افزود: با وجود محتوای واحد، اما می توان در دوره‌های مختلف، آن را به اشکال متفاوت بیان کرد به شرط این که خللی در محتوای عاشورا و پیام امام حسین (ع) ایجاد نشود.

امام جمعه گرگان با بیان این که تحریف حادثه عاشورا از سال‌های گذشته در دستور کار دشمن قرار گرفته است، گفت: متاسفانه برخی از روحانیون، وقایع عاشورا را خلاف بیان می کنند.

آیت الله نورمفیدی قمه زنی را یکی از موارد تحریف شده در عزاداری ماه محرم عنوان و اظهارکرد: دشمنان اسلام برای این که اسلام هراسی و شیعه هراسی را ترویج کنند، دندان شکستن، سینه خیز رفتن بر روی شیشه و سرشکستن را هم به عزاداری‌های ماه محرم اضافه کردند.

نماینده ولی فقیه در گلستان اضافه کرد: هر چه بیشتر به شکل و ظاهر عزاداری‌ها توجه کنیم، ممکن است از محتوای عاشورا دور شویم.

همایش مبلغان محرم در آستانه ماه عزاداری سالار شهیدان همچون سال‌های گذشته، صبح امروز در مسجد جامع گلشن گرگان آغاز شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.