جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۳

سردار محمدحسین رجبی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مرحله اصلی این رزمایش که امروز صبح در 10 شهرستان…

سردار محمدحسین رجبی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مرحله اصلی این رزمایش که امروز صبح در 10 شهرستان استان اغاز شده است، بسیجیان شهرستان سنندج نیز در پادگان امام علی (ع) سنندج اقتدار خود را به نمایش می گذارند.

به گفته در این رزمایش 40 گردان متشکل از 15 هزار نفر از بسیجیان استان کردستان شرکت دارند.

وی با اشاره به اینکه 20 گردان در این رزمایش در حوزه پدافند غیرعامل وارد می شوند، گفت: در همه شهرستان های استان یکی از بخش های رزمایش، پدافند غیرعامل است که بسیجیان در این بخش میزان آمادگی خود را به نمایش می گذارند.

وی دفاع از کوی و برزن را دیگر محور برگزاری این همایش با حضور 19 گردان ذکر کرد و افزود: این بخش در کوی و برزن تمام شهرهای استان اجرا می شود.

به گفته وی یک گردان متشکل از خواهران بسیجی نیز در قالب گروه امداد و نجات در این رزمایش حضور دارند.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه سخنان خود هدف اصلی از برگزاری این رزمایش را نمایش اقتدار بسیجیان استان ذکر کرد و گفت: باتوجه به آموزش ها و مهارت هایی که بسیجیان در طول سال دیده اند قصد دارند این آمادگی را به صورت جمعی و در قالب تیمی به نمایش بگذارند.

به گفته سردار رجبی در کنار نمایش اقتدار، بسیجیان قابلیت های علمی، عملی، ذهنی و تجزیه و تحلیل خود در ارتباط با تهدیدات نرم دشمن را به نمایش خواهند گذاشت.

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به ابعاد فرهنگی برگزاری این رزمایش نیز اشاره کرد و گفت: تجمع 15 هزار بسیجی با توان رزمی و جسمی بالای خود یک رویداد فرهنگی است.

سردار رجبی با اشاره به سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان و گرامیداشت این سفر تاریخی و پربرکت از رسانه ها خواست رزمایش اقتدار بسیجیان را به نحو مطلوبی پوشش دهند تا دوستان را شادمان تر و دشمنان را مایوس تر گرداند.

هم اکنون 450 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 480 هزار نفری استان کردستان بسیجی هستند.ک/3

533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.