جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۱

به گزارش دریافتی روز پنجشنبه ایرنا محمد رضا ابراهیمی افزود: هدف از اجرای این طرح، مقابله جدی با پدیده شوم اعتیاد و کاهش…

به گزارش دریافتی روز پنجشنبه ایرنا محمد رضا ابراهیمی افزود: هدف از اجرای این طرح، مقابله جدی با پدیده شوم اعتیاد و کاهش آسیب های ناشی از آن در جامعه است.

وی ادامه داد: مرحله اول طرح جمع آوری معتادان پرخطر شهر شیراز در اسفند سال 92 و درابعادی وسیع انجام شد و نگهداری، درمان و کاهش آسیب و اشتغال معتادان به طور جدی در دستور کار قرار گرفت.

ابراهیمی گفت: این طرح با همکاری شهرداری شیراز، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی اجرا می شود و از ابتدای شروع این طرح (16 تیرجاری) تاکنون 851 نفر از معتادان تزریقی و پرخطراز نقاط مختلف شهرجمع آوری و در 9 مرکز درمانی پیش بینی شده نگهداری و درمان می شوند.

وی افزود:همچنین در 48 ساعت گذشته 121 معتاد پرخطر از نقاط مختلف شهر شیراز جمع آوری و برای سیر مراحل درمان به مراکز اقامتی میان مدت ارجاع شده اند.

او اضافه کرد: معتادان جمع آوری شده پس از درمان و خروج از مراکز نگهداری، تحت مراقبت های پس از خروج قرار می گیرند و می کوشیم تا با همکاری شهرداری شیراز و دیگر دستگاه های مرتبط ، زمینه اشتغال معتادان بهبود یافته فراهم شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس بیان کرد:امیدواریم با هدف کاهش آسیب های اجتماعی، اجرای طرح جمع آوری معتادان پرخطر ادامه داشته باشد.ک/1

678 /679

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.