سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۹

یوناتن بت کلیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت پایانی بر…

یوناتن بت کلیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای مرحله سوم طرح تحول نظام سلامت پایانی بر رنجهای جامعه بیماران و حاکمیت شادابی بر این جامعه است.

وی یادآور شد: دولت در دو مرحله اول با صداقت تمام وارد عمل شد و توانست برنامه های طرح سلامت را در اکثر بیمارستانهای کشور اجرا کند.

وی اظهار کرد: با شتاب گرفتن حرکت دولت، بیمارستانها شاهد فضای جدیدی شده و دیگر بیمار مجبور به تقبل هزینه های کلان و گاهی اوقات از دست دادن زندگی خود نمی شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: پرداخت تنها 10 درصد هزینه های بیمارستان بار سنگینی از دوش مردم برداشت و می توان گفت طرح تحول نظام سلامت باعث شد جامعه بیماران بار دیگر به زندگی لبخند بزنند.

بت کلیا اضافه کرد: کمبود و نبود داروهای بیماران خاص دیگر مقوله ای بود که تبعات ناخوشایندی به همراه داشت و باعث شکنجه این بیماران می شد اما طرح سلامت این بیماران را نیز حیاتی دوباره بخشید.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان اضافه کرد: در فاز سوم اجرای طرح تحول نظام سلامت، این بار نیز کلینیک های ویژه سرپائی با همکاری پزشکان متخصص و فوق تخصص در اقصی نقاط ایران اسلامی به پوشش بیماران نیازمند می پردازند.

وی افزود: بر اساس این طرح متخصصان و فوق تخصصان در کلینیک های ویژه سرپایی حضور یافته و به صورت سه شیفته ارائه خدمات می کنند.

بت کلیا اظهار کرد: مردم در کلینیک های تخصصی تنها هزینه ناچیزی می پردازند که این وضعیت نویدبخش افقی روشن در بحش سلامت و جامعه پزشکی کشور است.

نماینده آشوریان در مجلس گفت: حوزه بهداشت و درمان و سلامت با مشکلات کلانی مواجه بوده است که ریشه این مشکلات به عدم مدیریت و سهل انگاری گذشتگان در مورد حوزه های بهداشت، درمان و سلامت باز می گردد.

وی افزود: در حقیقت می توان گفت طرح تحول سلامت انقلابی بزرگ در عرصه پزشکی به وجود آورده است.

اجرای طرح تحول سلامت از 15 اردیبهشت ماه سال 93 در سراسر کشور آغاز شده است.

8135/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.