مرداد امسال 41 نفر در مازندران غرق شدند

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت : در مرداد ماه سال جاری 41 (چهل و یک ) نفر در دریای مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 درصد کاهش داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مازندران به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر عباسی اظهار کرد: از اول خرداد لغایت سوم شهریورماه سال جاری 61 نفر (59 نفرمرد و مابقی زن) در سواحل دریای مازندران غرق شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 54 درصد کاهش داشت.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران قانونی استان با اشاره به غیربومی بودن تعداد 74 درصدی از این غرق‌شدگان افزود: شهرستان‌های محمودآباد با 13 و چالوس با هشت مورد دارای بیشترین آمار و جویبار و بهشهر شهرهای بدون غرقی هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد 68 درصد از غرق‌شدگان در سنین 11 تا 30 سال هستند، تصریح کرد: خوشبختانه پیگیری‌ها، هشدار و اعلام آمار غریق‌ها از طرف خبرگزاری‌ها، رسانه ملی و سایت‌های مجازی استان در بیان واقعیت‌های مربوط به دریا اقدام موثری در کاهش این آمار بود که ان‌شاءالله رسانه‌ها مسائل طرح دریا را همچون گذشته جدی‌تر پیگیری کنند.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*