دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۴۹

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در شش ماه اول امسال 425 نفر شامل 332 مرد و مابقی زن بر اثر تصادفات رانندگی جان…

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در شش ماه اول امسال 425 نفر شامل 332 مرد و مابقی زن بر اثر تصادفات رانندگی جان باختند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 7 درصد کاهش یافته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، علی عباسی اظهار کرد: بالاترین تعداد تلفات حوادث رانندگی در جاده‌های برون شهری با 291 مورد و پس از آن به ترتیب در محور درون شهری 108 مورد و راه روستایی 26 مورد بوده است.

وی اظهار کرد: بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های آمل با 70 مورد، ساری با 66 مورد و بابل با 51 مورد و کمترین آمار به ترتیب مربوط به شهرستان‌های جویبار و نکا با 8 و 9 مورد فوتی ثبت شده است.

عباسی در تفکیک وضعیت متوفی افزود: در زمان وقوع تصادف 121 نفر از افراد عابر،110 نفر سرنشین، راننده،107 نفر موتورسوار، 83 نفر راننده و 4 نفر هم دوچرخه سوار بوده‌اند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اینکه صرفا آمار مصدومینی که به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود در این سازمان ثبت شده است، اظهار کرد: در شش ماه امسال، 8485 نفر مصدوم حوادث رانندگی به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش یافت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.