جمعه، ۱۲ بهمن ۹۷ - ۰۹:۵۰
مردان استرسی و ازدواج با زنان چاق

مردان استرسی و ازدواج با زنان چاق موضوعی است که امروز در میهن پست به آن خواهیم پرداخت اگر چه نمی توان به…

مردان استرسی و ازدواج با زنان چاق موضوعی است که امروز در میهن پست به آن خواهیم پرداخت اگر چه نمی توان به روشنی بر این موضوع پافشاری کرد که خانم‌ های درشت هیکل از خانم‌ های لاغر زودتر ازدواج می‌کنند و خواستگار بیشتری دارند. بنابراین ازدواج به آمادگی فرد، شخصیت و عزت نفس دو طرف ربط دارد و اگر انتخاب فقط براساس ظاهر و هیکل باشد معمولا ازدواج پایدار نمی ماند.اما این که مردان استرسی برای ازدواج بیشتر به سمت زنان چاق می روند تا حدودی قابل قبول است.

مردان استرسی و ازدواج با زنان چاق اگر چه به ظاهر شاید موضوعی فان باشد اما تحقیقات انجام شده تا به امروز نشان می‌دهد، مرد‌ها در شرایط فشار و بحران عصبی، زن‌هایی که جثه بزرگ‌تر دارند را جذاب‌تر می‌دانند.محققان بریتانیایی می‌گویند در تحقیقاتشان مردهایی را زیر فشار گذاشته‌اند و مشخص شده که این افراد تحت فشار، زن‌هایی که جثه‌شان بزرگ‌تر است را ترجیح می‌دهند.

در این میان نتایج یک پژوهش در انگلیس نشان داده است که مردان استرسی ترجیح می‌دهند با زنان چاق ازدواج کنند.دانشمندان دانشگاه وستمینستر انگلستان در این پژوهش در مصاحبه با ۸۰ مرد سفیدپوست و لاغر، تعدادی عکس زنان با جثه‌های مختلف را به آن‌ها نشان دادند و از این افراد خواستند گزینه‌های مطلوب برای ازدواج را معرفی کنند.

ازدواج با زنان چاق (۲)

محققین بر این باورند هنگامی که فردی دارای استرسی ناشی از یک محیط تهدیدکننده است، به سمت اشخاصی جذب می‌شود که جثه‌ آن‌ها نشان‌دهنده بلوغشان باشد زیرا این امر حس امنیت را به ارمغان می‌آورد.

در این تحقیقات یک گروه از مردان که تحت فشارهای عصبی قرار داده شدند در برابر گروه دیگری که استرسی نداشتند قرار گرفتند و سلیقه‌های آنان در مورد شاخص تراکم بدن مورد بررسی قرار گرفت. نتیجه اینکه تغییر در شرایط محیطی موجب تغییر اولویت‌ها در سلیقه مردان می‌شود و موجب می‌شود مردهایی که تحت فشار عصبی بوده‌اند، زنان درشت جثه‌تر را جذاب‌تر بدانند.این تحقیقات نشان می‌دهد تغییر درک جذابیت‌های فیزیکی به میزان فشارهای اقتصادی و فیزیولوژیک مربوط است.

با این حال برخی بر این باورند که نمونه موردی به کار رفته در این مطالعه نماینده نوع انسان‌ها نیست زیرا این افراد جوان بوده و در یک سیستم اجتماعی پیچیده خاص زندگی می‌کنند و این که استراتژی‌های معقول برای زندگی در یک سیستم اجتماعی لزوماً در سیستم دیگری کارساز نیستند.

ازدواج با زنان چاق (۳)

البته در ایران نیز تا حدودی شرایط اینچنین است چرا که بر اساس پژوهشی که نتایج آن در خبرنامه های علمی در کشورمان به چاپ رسید ،در آن از  ۱۵۰۰ مرد ایرانی در سنین مختلف مورد سؤال قرار گرفتند، ادعا شد که مردان ایرانی زنان نسبتا درشت‌هیکل یا به اصطلاح «کمی توپر» را به زنان لاغر اندام ترجیح می‌دهند! این مقاله اشاره بر مطالعه ای داشت که در آن از ۱۵۰۰ مرد جوان ایرانی پرس و جو شده بود و نتیجه این بود که ۵۰ درصد افراد گرایش شان به سمت زنان با اندام متوسط به سمت چاق و ۳۰ درصد به سمت زنان با هیکل پر بود و تنها ۲۰ درصد گزینه مورد نظرشان را از بین زنان مانکن و لاغر انتخاب کرده بودند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *