پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۹

معاون وزیر بهداشت گفت: طول عمر ایرانیان باید تا ۸۰ سال افزایش یابد. ملک‌زاده افزود: در حال حاضر میانگین طول عمر برای مردان…

معاون وزیر بهداشت گفت: طول عمر ایرانیان باید تا ۸۰ سال افزایش یابد. ملک‌زاده افزود: در حال حاضر میانگین طول عمر برای مردان ایرانی ۷۱.۵ سال و برای زنان ۷۳ سال است که با اقدامات هدفمند بهداشتی بر کنترل بیماری‌های غیرواگیر باید طول عمر افراد را در کشور به ۸۰ سال رساند.

به گزارش نسیم رضا ملک‌زاده در نشست یک روزه بررسی و تایید طرح کوهورت (هم گروهی) دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: هر چند در ۴۵ سال گذشته ۲۲ سال بر طول عمر افراد اضافه شده ولی این رقم کافی نیست.

وی دلیل این افزایش طول عمر را ارائه خدمات پزشکی، بهداشتی و درمانی و پیشگیری از بیماری‌های عفونی، کاهش مرگ کودکان بین یک تا پنج سال و همچنین کاهش مرگ مادران بیان کرد وگفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در تهران ۳۵ درصد افراد مبتلا به سکته‌های قلبی زیر ۵۰ سال و ۱۰ درصد این افراد زیر ۴۰ سال هستند که باید در زمینه کنترل بیماری‌های غیرواگیر فعالیت اساسی داشت.

وی گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد از جمعیت کشور در روستاها به سر می‌برند مطالعات در زمینه‌های مختلف پزشکی در ۳۴۲ روستا در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.