چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۱۸

رئیس اداره محیط زیست آستانه گفت: اخطاریه زیست محیطی برای کشتارگاه مرغ در آستانه اشرفیه صادر شده است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران…

رئیس اداره محیط زیست آستانه گفت: اخطاریه زیست محیطی برای کشتارگاه مرغ در آستانه اشرفیه صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، غلامی، امروز در جلسه محیط زیست آستانه اشرفیه در خصوص اقدامات انجام شده برای پاسخ به شکایت‌های مردمی در خصوص انتشار بوی نامطبوع در ساعات اولیه روز و شب از یک واحد کشتارگاه مرغ در این شهرستان، خاطرنشان کرد: سیستم موجود برای کنترل پساب این کشتارگاه مرغ متاسفانه کارآیی مناسبی ندارد.

وی اضافه کرد: برای پایش دوره‌ای از صنایع مستقر در سطح آستانه اشرفیه و در پی وصول اعتراض‌ها و کارشناسان پایش حفاظت محیط زیست آستانه از این واحد تولیدی به طور سرزده بازدید شد. با وجود تذکرهای مکرر این اداره در خصوص لزوم بهبود خروجی آزاد خط تولید کشتارگاه، پساب آن بدون هیچ فرآیند تصفیه و پالایشی وارد رودخانه می‌شود.

وی ادامه داد: نتیجه نمونه برداری از خروجی پساب کشتارگاه حاکی از آن است که استانداردهای محیط زیستی تصفیه فاضلاب کشتارگاه رعایت نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به آنالیز پساب این واحد صنعتی و مدیریت نامناسب سیستم‌های بوسوز و همچنین انتشار بوی نامطبوع در منطقه و مدیریت ناصحیح دفع پسماندهای ناشی از خط کشتار، نسبت به صدور اخطاریه محیط زیستی برای این واحد کشتارگاهی مرغ اقدام شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.