چهارشنبه، ۱۹ شهریور ۹۳ - ۰۷:۴۵

معاون عمرانی استاندار اصفهان گفت: برای حفاظت از منازل مسکونی روستای کلوسه باید اقدامات جدی انجام شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،…

معاون عمرانی استاندار اصفهان گفت: برای حفاظت از منازل مسکونی روستای کلوسه باید اقدامات جدی انجام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در فریدون‌شهر، محمدعلی طرفه در بازدید از روستای کلوسه فریدونشهر در جمع خبرنگاران شهرستان با اشاره به رانش سال گذشته زمین در روستای کلوسه و ریزش سنگ‌های عظیم به داخل روستا اظهار کرد: بنیاد مسکن برای ایجاد ترانشه‌هایی برای حفاظت از منازل مسکونی روستا در برابر خطرات احتمالی ریزش سنگ تلاش کرد و اعتباراتی تخصیص داده شد.

وی افزود: این اقدامات برای حفاظت از این روستا کافی نیست و طرح جدیدی در این بازدید مطرح شد که قرار است در جلسه مدیریت بحران استان ارائه شود و در صورت موافقت تصویب شود.

معاون عمرانی استاندار اصفهان، ایجاد فضایی خوب همراه با اطمینان برای ساکنان این منطقه را از جمله دغدغه‌های مدیریت استان خواند و گفت: از همه قسمت‌های مختلف روستا و مخصوصا مناطق آسیب‌پذیر بازدید شد و مشکلات موجود از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

طرفه، اخذ مجوزهای لازم برای مرمت و بازسازی این مناطق و جذب اعتبارات مختلف از طریق تسهیلات و وام‌های بدون بهره و هم‌چنین کمک‌ به احداث این ساختمان‌ها را از جمله مفاد طرح پیشنهادی به شورای مدیریت بحران استان اعلام کرد و افزود: امیدواریم که این اقدامات انجام شده تکمیل و به سرانجام برسد و ساختمان‌ها مرمت و بازسازی شوند و مردم از این روستا مهاجرت نکنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *