مردم اهمیت محیط زیست را بشناسند

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: پسماندهای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و بهداشتی ماهانه از سوی کارشناسان حوزه آزمایشگاه و نظارت و پایش کنترل می‌شود.

“نواز پورشهریاری”، در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه کهگیلویه و بویراحمد، افزود: در حال حاضر پسماندهای عفونی بیمارستانها، مراکز درمانی و بهداشتی استان در سیستم‌های اتوکلاو ضدعفونی و برای دفن به شهرداری تحویل داده می‌شوند.

وی تصریح کرد: برای مقابله با مسأله پسماند باید تلاش کنیم تا مردم اهمیت محیط زیست را بشناسند و برای حفاظت از این سرمایه و نسبت به نجات آن تلاش کنند که در این میان نقش سازمانهای مردم نهاد بسیار حائز اهمیت است.

او نبود نصب و راه‌اندازی سیستم پایش لحظه‌ای در بیمارستان‌ها و ورود به رودخانه‌ها را یکی از مهمترین مشکلات محیط زیست استان برشمرد و افزود: با نسب این سیستم به صورت لحظه‌ای می‌توان فاضلاب‌ها و پسماند بیمارستانها را کنترل کرد.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن اظهار تأسف گفت: به دلیل بالا بودن هزینه نصب و راه‌اندازی این سیستم هنوز اعتبار لازم برای نصب و راه‌اندازی این سیستم اختصاص داده نشده است.

وی اضافه کرد: با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی با محیط زیست استان می‌توان بیشتر مشکلات این سازمان را برطرف کرد.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*