جمعه، ۰۹ آبان ۹۳ - ۰۴:۱۸

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام عبدالرضا شیبانی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بستک اظهار داشت: زلزله ۱۲ دی…

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام عبدالرضا شیبانی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بستک اظهار داشت: زلزله ۱۲ دی ماه ۹۲ اتفاقی بود که همه مردم شهرستان را غافگیر کرد و مردم در این حادثه دچار آسیبهای جدی شدند.

وی با ابراز شگفتی از گزارش خلاف واقع کمیسیون عمران مجلس در خصوص عدم حضور استاندار در استان گفت: مردم شهرستان در ساعات اولیه اولین روز وقوع زلزله حضور استاندار و مسئولین استانی را در کنار خود احساس کردند.

امام جمعه موقت بستک گفت: حضور استاندار و محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور مجددا در روز دوم و بررسی میدانی وضعیت و مشکلات مردم باعث شد جو روانی مثبتی در شهرستان حاکم شود و به جریان افتادن آب و برق در ساعات اولیه علی رغم آسیب دیدگی جدی امید را در دل مردم زنده کرد.

حجت الاسلام شیبانی رضایت نماینده ولی فقیه حضرت آیت الله نعیم آبادی از روند امداد رسانی در شهرستان پس از حضور در جمع آسیب دیدگان از زلزله را سند افتخار مسئولین دانست و گفت: نگاه سیاسی در گزارش کمیسیون عمران مجلس غیر قابل قبول و غیر منطقی است زیرا مسئولین همه تلاش خود را در جهت رضایتمندی مردم بکار گرفتند.

حجت الاسلام شیبانی در ادامه افزود: توجه به پدافند غیر عامل از ضروریات امروز جامعه و یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری محسوب می شود.

امام جمعه موقت بستک در خصوص اهمیت پدافند غیر عامل به عنوان ابزار بازدارنده از آسیب دشمن و بلایای طبیعی گفت: پیامبر اسلام(ص) در جنگ با مشرکین در اقدامی دستور به حفر خندق اطراف شهر مدینه می دهد و همین باعث پیروزی مسلمانان می شود.

حجت الاسلام شیبانی پدافند غیر عامل در خصوص مسکن را مقاوم سازی و توجه به اصول مهندسی سازه دانست و گفت: مردم بستک معماری اصیل و منحصر به خود دارند که با مبلغ ناچیز تسهیلات هم معماری بستکی به عنوان بخشی از هویت مردم دچار آسیب می شود و هم به لحاظ زلزله خیز بودن منطقه رعایت اصول مهندسی باعث کندی پیشرفت در ساخت و سازها می شود.

امام جمعه موقت بستک با یادآوری عدم استقبال ۳۰ درصد مردم از تسهیلات بانکی گفت: دولت و مجلس تمهیداتی بیاندیشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *