جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلیل جعفری بنه روز چمعه در جریان بازدید از عملیات اجرایی آسفالت راه در حال احداث خلخال – فیروز…

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلیل جعفری بنه روز چمعه در جریان بازدید از عملیات اجرایی آسفالت راه در حال احداث خلخال – فیروز اباد افزود: با پایان اسفالت این جاده بزودی مردم این شهرستان از اولین راه اصلی خود بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه تا پایان فصل کاری امسال 23 کیلومتر از مسیر راه 28 کیلومتری خلخال به فیروزآباد اسفالت و مورد بهره برداری قرار می گیرد، بیان کرد: با پایان یافتن راه سازی و زیر سازی قطعه دو این راه به طول 5 کیلومتر زمینه برای گشایش این مسیر و تردد خودروها از طریق این راه به جاده اصلی اردبیل – سرچم تا پایان امسال فراهم می شود.

جعفری اظهار کرد: حتی در صورت به آسفالت نرسیدن قطعه دو با توجه به آماده شدن 23 کیلومتر برای تردد خودروها این مسیر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

او از سفر وزیر راه و شهر سازی به شهرستان خلخال و بازدید از این پروژه در روزهای اینده خبر داده وگفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز اسفالت 5 کیلومتر قطعه دو در تابستان امسال دور از انتظار نبوده و در سفر وزیر راه به خلخال برای رسیدن به این هدف وبهره برداری کامل راه تلاش خواهیم کرد.

در این بازدید مهدی احمدی فرماندار خلخال نیز دسترسی به مرکز استان و کشور از طریق این راه اصلی را از خواسته های به حق مردم ذکر کرد و افزود: با توجه به پایان عملیات اجرایی آسفالت در قطعات یک و سه این پروژه، در صورت افزایش تجهیزات و نیروی کاری در قطعه دو از سوی پیمانکار مجری ،آسفالت این قطعه 5 کیلومتری در فصل کاری امسال نمی تواند دورازانتظار باشد.

وی گفت: راه در حال احداث خلخال به فیروز آباد به عنوان راه جایگزین سد گیوی با مشخصات راه اصلی و عرض 11 متری آسفالت در چهار قطعه و همزمان با شروع کار احداث سد گیوی آغاز ودر حال حاضر عملیات اجرایی آن از پیشرفت فیزیکی 80 درصدی برخوردار می باشد .

به گفته وی ، بخشی از قطعه یک این راه در سال های گذشته آسفالت شده و امسال همزمان با اغاز عملیات اجرایی قطعه سه اسفالت این قطعه تکمیل ومورد بهربرداری قرار می گیرد.

احمدی بیان کرد: قطعه چهار این راه به عنوان کمربندی شهر خلخال به طول 5/4 کیلومتر بوده که در صورت تامین اعتبار این بخش از راه نیز در آینده تکمیل و مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

شهرستان خلخال در 115 کیلومتری جنوب اردبیل واقع استف این شهرستان از نظر داشتن جاده های مواصلاتی محروم می باشد.

7119/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *