جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۶

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله سيد كاظم نورمفيدي  در خطبه هاي نماز جمعه ضمن بیان مطلب فوق ابراز داشت:  در همین زمینه…

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله سيد كاظم نورمفيدي  در خطبه هاي نماز جمعه ضمن بیان مطلب فوق ابراز داشت:  در همین زمینه حضرت امام(ره)  و مقام معظم رهبری بارها تاکید کرده اند که مردم در حکومت اسلامی همه کاره هستند.

وي افزود:  برخی این حرف ها را می زنند که مردم در حکومت اسلامی هیچ کاره هستند، جزو انحرافات است و آنها در واقع درک درستی از اسلام و حکومت دینی ندارند و  هم چنان که حکومت مطلوب آن هایی که حکومت های غربی هستند در اشتباه هستند و اسلام را کوچک می شمارند.

امام جمعه گرگان ضمن تبریک نیمه شعبان ولادت حضرت مهدی(عج) گفت: امام زمان(عج) که ظهور کند اهداف کلی پیامبران را محقق خواهد کرد.

آیت‏الله نورمفیدی افزود: در آیات قرآنی آمده است که خداوند همه پیامبران و پیامبر اسلام را فرستاد تا توحید و دین یگانه اسلام را در همه جهان گسترش دهند.

به گفته وی، اما این که چه کسی دین اسلام را گسترش دهند در روایات اسلامی آمده و او حضرت مهدی(عج) است که روایات مربوط به ایشان جزو روایات متواتره است حتی در میان اهل سنت، ابن تمیه هم روایات ایشان را متواتره می داند. و اصلاً هیچ منصفی در مورد روایات ایشان خدشه وارد نکرده است.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: همه انبیا دارای اهداف کلی مشخصی از جمله تحقق توحید حقیقی- گسترش عدالت اجتماعی- تحقق اخلاق فاضله- بالابردن اندیشه و تفکر انسان ها- اجرایی شدن کلیه استعدادهای انسانی و طبیعی بودند که امام زمان این اهداف را به طور کامل محقق خواهد کرد.

آیت الله نورمفیدی با اشاره به رشد علمی و عقلی بشر در دوره آخرالزمان افزود: در روایات اسلامی آمده است که در دوران حکومت حضرت مهدی(عج) حکمت آن قدر رشد می باید که همه حکیم شده حتی بانوانی که خانه دار هستند تا اندازه ای رشد علمی و عقلی پیدا می کنند که بر اساس کتاب خداوند به قضاوت می پردازند.

وی تاکید کرد: از حضرت امام باقر آمده است وقتی مهدی(عج) می آید همه مردم در اقصی نقاط دنیا ایشان را می بینند و با او حرف می زنند در حالی که ایشان در مکه حضور دارند با اصحاب و یارانش و مردم حرف می زند. رشد تکنولوژی های ارتباطی تحقق این روایت را عینی کرده است.

نماینده ولی‏ فقیه در استان گلستان به صفات و ویژگی های منتظران واقعی امام زمان(عج) نیز اشاره کرده و اظهار داشت: هرکه با معرفت تر و آگاه تر باشد به عبارت دیگر هر فردی که توسعه یافته تر باشد او منتظر واقعی حضرت مهدی(عج) است اما این که برخی اقدامات و کوچه های کوچه و بازاری می ز نند اینها ربطی به امام زمان ندارد. معنای واقعی منتظران واقعی آمده و بر اساس آن حضرت امام  که مجسمه واقعی توحید و خداپرستی بود منتظر واقعی حضرت مهدی(عج) بود

نماینده ولی فقیه در گلستان در خطبه دوم اشاره به روز سربازان گمنام امام زمان(عج) گفت: وزارت اطلاعات از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی که تشکیل شد در همه عرصه های نظام و انقلاب حضور داشته و توطئه های دشمنان را خنثی کرده و شهدای بسیاری را تقدیم نظام کرده اند.

وی در بخش دیگری از این خطبه ها ضمن گرامیداشت روز جهاد کشاورزی اضافه کرد: در امر کشاورزی بایستی به مسایل زیربنایی و  اساسی  نظیر حفظ آب و خاک، حذف سموم دفع آفات نباتی و… پرداخته شود و تنها به مسایل کوچکی مثل تامین سموم دفع آفات نباتی معطوف نشود.

خطیب نماز جمعه گرگان به هفته بهداشت نیز اشاره کرده و افزود: رعایت مسائل بهداشتی در اسلام بسیار مورد تاکید است تا حدی که پیامبر اسلام در بستر بیماری نیز از مسواک زدن و رعایت مسایل بهداشتی غافل نبودند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.