چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۹

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به عملکرد دولت و همچنین مشکلاتی که بر سر آن وجود دارد، گفت: بنده فکر…

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به عملکرد دولت و همچنین مشکلاتی که بر سر آن وجود دارد، گفت: بنده فکر می‌کنم که باید به دولت نمره خوبی داد و در عین حال نیز باید از ملت بخواهیم که سطح انتظاراتشان را فعلاً افزایش ندهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد حق‌شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در حاشیه مراسم ختم پدر محمد قوچانی با اشاره به عملکرد 10ماهه دولت یازدهم اظهار داشت: بنده فکر می‌کنم که دولت براساس راهبردی که انتخاب کرده و مهمترین حرکت آن، راهبرد برد ـ برد است، تلاش دارد که بتواند کشور را در آستانه تعادل در حوزه عملکرد و در حوزه رفتار سیاسی و همچنین مدیریت کشور به پیش ببرد.

وی ادامه داد: به نظر بنده بین آن چیزی که دولت تحویل گرفت و آن چیزی که به مردم قول داده است، فاصله بسیار جدی و معنی‌داری وجود دارد.

حق‌شناس افزود: بنابراین از طرفی محدودیت منابع و مشکلاتی که در عرصه‌های اقتصادی در داخل کشور و ناکارآمدی‌های جدی که در عرصه مدیریت داخلی و فساد در داخل کشور به خصوص در عرصه اقتصاد و ناکارآمدی‌های جدی که در عرصه مدیریت داخلی و فساد بسیار گسترده‌ای که اعمال دولت را گرفته و به قول آقای توکلی «سیستم فساد در کشور نهادینه شده است و دارای یک فساد سیستماتیک هستیم» طبیعتاً دولت به این راحتی امکان عبور از مشکلات را ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه عقلانیت حکم می‌کند دولت با اولویت نسبت به مسائل برخورد کند، تصریح کرد: بنده فکر می‌کنم که دولت بنایش را به این گذاشته است که با حل و فصل مسائل سیاست خارجی گام اول را در این بخش بردارد تا بتواند بر روی این بخش تمرکز داشته باشد و آن را مدیریت کند تا پس از عبور از این مرحله به مرحله بعدی که عرصه اقتصاد و سیاست داخلی و همچنین مبارزه با فساد است بپردازد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم از این اولویت‌ها درک درستی داشته باشیم، معتقدم که باید به دولت نمره خوبی داد و در عین حال از ملت نیز بخواهیم که سطح انتظارات‌شان را فعلاً افزایش ندهند و به حمایت خودشان از دولت منتخب که مخالفین جدی در عرصه‌های متفاوت دارد به پیش ببروند تا به نتیجه برسد.

حق‌شناس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه شما عملکرد دلواپسان را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: بنده فکر می‌کنم این طبیعی است، وقتی دلواپسان بخش عمده‌ای از قدرت را دراختیار داشتند و منابع ملت به طرز غیرقابل کنترلی دراختیارشان بود، امروز احساس خطر می‌کنند و فکر می‌کنم که این داد و بیدادها از طرفی هم طبیعی باشد، از این جهت احساس می‌کنم که دست‌شان کوتاه می‌شود و قصد دارند که توجه مردم را به این حوزه و حوزه‌های دیگر جلب کنند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با اشاره به بدهی‌های بانک مرکزی اظهار داشت: حجم عظیم بدهی این مجموعه به بانک مرکزی و مشکلاتی که در رابطه با برداشت‌های بسیار وحشتناک از بیت المال داشتند، نشان می‌دهد که دلواپسی حقیقی وجود ندارد بلکه طبلی است که باید به صدا در بیاید تا جاهای دیگر را متوجه خودشان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.