پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۱

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈسید محمد سعیدیˈ روز پنجشنبه دردیدار وزیر نیرو ، درقم افزود: در اسلام توصیه های فراوانی در…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین ˈسید محمد سعیدیˈ روز پنجشنبه دردیدار وزیر نیرو ، درقم افزود: در اسلام توصیه های فراوانی در مورد نحوه مصرف آب شده و به شدت اسراف در مصرف آب نکوهش شده است.

وی با بیان این که در زمان وفور امکانات نیز زیاده روی در مصرف آب امری محکوم از منظر دستورات دینی است، گفت: مراجع تقلید با درس هایی که از اسلام گرفته اند همواره بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب تاکید داشته و دارند.

وی اضافه کرد: بارش باران کاهش یافته است و ممکن است این امر از الطاف الهی باشد ، تا بحث آموزش و فرهنگ استفاده بهینه از آب بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.

وی بیان داشت: مردم باید توجه داشته باشند که محدودیتهای الهی در طبیعت برای مدیریت کردن بهتر آنها است.

سعیدی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح تنوع کیفی آب در حرم مطهر حضرت معصومه (س) ،گفت: این طرح که توسط آبفای قم انجام شد، قابل تقدیر و تقسیم آب کاری بسیار پسندیده است که باید به کل کشور تعمیم یابد.

وی اظهار داشت: مردم ما پیش از آن که مبتلا به قحطی آب شوند باید اقدام به صرفه جویی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ، مسوولان را خدمتگذاران به مردم دانست و گفت: امروز باید خدا را شکرگذار بود که نظام اسلامی در کشور حاکم است و رییس جمهوری ، رییس مجلس و رییس قوه قضائیه افرادی دانشمند هستند.

ˈحمید چیت چیانˈ وزیر نیرو در سفر یک روزه به قم با حضرات آیات صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی از مراجع تقلید و حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی نماینده آیت الله سیستانی در ایران دیدار کرد.

دیدار با سایر علما و مراجع و بازدید از تصفیه خانه آب و فاضلاب قم از دیگر برنامه های وزیر نیرو در قم است./2

7408/ 550/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.