جمعه، ۱۹ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۲

به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام دکتر علی لاریجانی به یادوارده گرامیداشت 104 شهید و سه جاویدالاثر روستای فردو قم به شرح زیر…

به گزارش خبرگزاری مهر، متن پیام دکتر علی لاریجانی به یادوارده گرامیداشت 104 شهید و سه جاویدالاثر روستای فردو قم به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اقدام شایسته تکریم و معرفی شهدای منطقه فردو گام مهمی در بازخوانی و رمزگشایی از انگیزه های معنوی و الهی آنان در گام نهادن در مسیر الی الله است.

شرافت و عزت کشور مرهون ایثار و از جان گذشتگی شهدا است که برگزاری یادواره های شهدا توفیق بزرگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و چه پر معنا گفته شده است. شهدا، شاهد بر باطن و حقیقت عالم اند و هم آنان اند که به دیگران حیات می‌بخشند.

مردم متدین و خداشناس مردم فردو که مفتخر به مجاورت حضرت معصومه(س) و بارگاه زائران و عاشقان به اهل بیت و خاندان عصمت و طهارت هستند به حق از هیچ تلاشی در جهت پاسدری از شعائر دینی و ارزش های انقلاب و نظام دریغ نداشته اند که از این منظر نیز دارای اعتبار هستند.

اشتهار مقبولیت منطقه فردو به دلیل موقعیت مکانی و جغرافیایی آن نیست بلکه به دلیل داشتن بالاتر آمار تعداد شهدا در بین روستاهای ایران می باشد که باعث می شود تا این منطقه برای همیشه در تاریخ این ملت جاودان باقی بماند.

مردم این منطقه شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده اند که در میان آنان نام سرداران و فرماندهان برجسته ای به چشم می خورد که در واقع مردم متعهد و شریف فردو تجلی و تجسم آرمان خواهی ایران هستند.

شهدا رویاها و آرمانهای صادقانه‌ای داشته‌اند که سر و جان خویش را در راه آن نثار کرده‌اند تا آنچه از سعادت و نیکبختی در نظر خداوند طلب می‌کردند به آن دست یابند و سرافرازی دنیا و آخرت را به دست بیاورند.

برگزاری مراسم یادواره گرامیداشت 114 شهید و 3 جاوید الاثر روستای فردو از سوی دست اندرکاران و دوستداران راه شهدا را ارج نهاده و امیدوارم همه ما بتوانیم در مسیر زنده نگه داشتن یاد و خاطره این شهیدان بزرگوار به وظیفه دینی و میهنی خویش با تمام توان عمل کنیم.

توفیق همه عزیزان را در خدمت به آرمان های شهدا و ایثارگران از خداوند متعال مسئلت می کنم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.