جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، عباس قائد رحمت ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان…

به گزارش خبرنگار مهر، عباس قائد رحمت ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: وضعیت اشتغال و بیکاری در کشور بحرانی است و مانند یک بمب ساعتی هر لحظه امکان انفجار آن وجود دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید معضل بیکاری را در کشور ریشه کن کنند چرا که این موضوع خواست رهبر معظم انقلاب نیز هست، تصریح کرد: دشمنان ما در خارج از مرزها تمام خباثت خود را در حق ملت ایران انجام دادند و تحریم های ناجوانمردانه شان را همگان دیدند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 2.5 میلیون نفر جوان بیکار در کشور وجود دارد و 4.5 میلیون نفر دانشجو نیز به زودی به جمعیت بیکاران اضافه خواهند شد.

وی با بیان این موضوع که بیکاری را باید در خانه های مردم محروم لرستان پیدا کرد، افزود: برای رفع این مشکل حدود هفت میلیون فرصت شغلی در کشور نیاز است.

قائدرحمت اظهار داشت: رشد اقتصادی رابطه مستقیم با وضعیت اشتغال دارد و اگر در کشور یک درصد رشد اقتصادی داشته باشیم یعنی 100 هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده ایم.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر رشد اقتصادی ما منفی 5.4 درصد است یعنی برای رسیدن به رشد یک درصدی باید تلاش مضاعفی صورت گیرد.

وی با عنوان این موضوع که خیلی از مسئولین در بحث رفع معضل بیکاری شعارهای فراوان داده اند گفت: بیایید شعار دادن را کنار بگذاریم، مسئولینی هستند که فقط شعار می دهند و کاری نمی کنند ولی باز سمت های بالاتری را دریافت می کنند و بالاتر می روند.

قائد رحمت گفت: ما در کشوری زندگی می کنیم که افراد در آن اختلاس سه هزار میلیارد تومانی می کنند و این در حالی است که به مردم نیازمند وام پنج میلیون تومانی نمی توانند بدهند.

وی سخنان خود را با طرح چند سوال ادامه داد و گفت: آیا می توانیم در کشور هفت میلیون فرصت شغلی ایجاد کنیم و آیا استانهایی که در محرومیت قرار دارند باید همچنان شکاف طبقاتی آنها با استان های برخوردار بیشتر شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولین باید پاسخگوی این سوالات باشند، چرا که اینها سوالات مردم است، مسئولین جرات روبرو شدن با مردم را ندارند زیرا حرفی برای گفتن ندارند و همچنین پاسخی برای این سوالات ندارند.

وی از رویکرد دولت قبلی در عمل نکردن به وعده هایش انتقاد کرد و گفت: دولت ها از پس هم می آیند و می روند و امیدها ایجاد می کنند ولی مردم لرستان دیگر به این وعده های بی عمل عادت کرده اند.

قائدرحمت خطاب به مسئولان دولت یازدهم گفت: شما امید در مردم ایجاد کردید شاید اگر این امید را ایجاد نمی کردید مردم می توانستند مانند گذشته دوام بیاورند، پس اگر به مردم خدمت نکنید قطعا در بین مردم شاهد مرگ سرمایه اجتماعی خواهیم بود.

وی گفت: متاسفانه دولت صنایع را در کلان شهرها متمرکز کرده و زیرساخت ها را برای رشد و توسعه مناطق محروم ایجاد نکرده است.

وی افزود: اگر ما به دنبال رشد سرمایه انسانی، انرژی و فناوری کشور هستیم باید به زیرساخت ها توجه کنیم ولی هنوز این ساز و کار ایجاد نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.