چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه آئین احترام به مقام شامخ شهدا…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه آئین احترام به مقام شامخ شهدا در محل گلزار شهدای پائین شهر زنجان  با آرزوی سلامتی برای ایثارگران بخصوص بزرگ جانباز مقام معظم رهبری در مورد پیام شهدا به نسل امروز گفت: باید پیام و ارزش های ایثار و شهادت به شکل صحیح به نسل امروز و اینده منتقل شود  و تحقق این امر نیازمند بستر سازی مناسب است.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان فرهگ غنی و ارشمند باید در یک بستر مناسب و جامع در جامعه توسعه  و به نسل آینده منتقل شود  ادامه داد: باید بکوشیم فرهنگ ایثار و شهادت که همان فرهنگ عاشورا و امام حسین ع است در جامعه زنده مانده و پررنگ شود تا بدین شکل رضایت شهدا را به دست آوریم.

حجت الاسلام محلاتی با تاکید بر اینکه   ایستادگی دیروز شهدا آرامش و ثبات امروز ما را به دنبال داشته است افزود: پیامی که شهدا به ما دادند این است که ما برای عزت آزادی و شرافت و در نهایت حمایت از ولایت، قرآن و اسلام حرکت کرده ایم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدا رفتند و جان خود را فدا کردند تا ما بتوانیم اهداف امام راحل که پایداری جمهوری اسلامی ایران بود را برقرار کنیم افزود: همه ما باید رهرو شهدا باشیم.

حجت الاسلام شهیدی با بیان اینکه شهدا برای ثبات آسودگی آزادی و جمهوری اسلامی جان خود را فدا کرده اند افزود: ما باید در حفظ این دستاورد تلاش همه جانبه ای داشته باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: برخی از سازمان ها می توانند فرهنگ ایثار و شهادت را بیش از پیش در جامعه گسترش دهند و ما نیز باید برای نگهداری فرهنگ ایثار تلاش کنیم و از این رو بهترین راه برای تحقق این امر آشنا کردن مردم با این فرهنگ است.

حجت الاسلام محلاتی با اشاره به اینکه دیدار با خانواده های شهدا یکی از راه های گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه امروز است ادامه داد: مسئولان این نهاد انقلابی به فرموده مقام معظم رهبری از خانواده های شاهد و ایثارگر در قالب طرح سپاس دیدار کرده و از آنان تشکر می کنند چراکه ایستادگی دیروز آنها آرامش و ثبات امروز ما را به دنبال داشته است.

وی با اشاره به اینکه دیدار از خانواده های شهدا و ایثارگران با دیدار ریاست جمهور شروع شده و سپس توسط وزرا استاندارها ائمه جمعه و همه مسئولان ادامه پیدا کرده است گفت: هدف ما از این دیدارهای این است که ضمن قدردانی از این افراد فرهنگ ایثار و شهادت را رشد دهیم.

حجت الاسلام محلاتی با بیان اینکه این سفر استانی ریاست جمهوری و دولت بوده است اظهار کرد: من امروز در این مکان مقدس اعلام می کنم که به نمایندگی از ریاست جمهوری و دولت برای عطرافشانی و زیارت شهدای زنجان آمده ام و در آینده نزدیک برای اجرای برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان زنجان سفر کنم و در راستای عملیاتی کردن برنامه های مربوط به خانواده های شاهد و ایثارگر اقدام کنیم.

حجت الاسلام  شهیدی در گلزار بهشت حضرت فاطمه (س) حضور یافته و در مراسم غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای زنجان شرکت کرد.

حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه در بنیاد معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه امیر علی نیکبخش مدیر کل بنیاد استان زنجان و جمعی از مسئولان در گلزار شهدای بهشت حضرت فاطمه (س) حضور یافت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با نثار گل و عطرافشانی به مزار شهدای این گلزار با آرمان های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.