شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۷

نماینده‌ی مردم نهبندان و سربیشه گفت: شهرستان نهبندان با بیش از 57 هزار نفر جمعیت هنوز در انتظار گازرسانی است. به گزارش خبرنگار…

نماینده‌ی مردم نهبندان و سربیشه گفت: شهرستان نهبندان با بیش از 57 هزار نفر جمعیت هنوز در انتظار گازرسانی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی، «مراد هاشم‌زهی» در مراسم گرامی‌داشت روز نهبندان، در محل مصلای امام علی(ع) نهبندان، ضمن گرامی‌داشت هفتم شهریور‌ماه سالروز ورود رهبر معظم انقلاب به این شهرستان در سال 78 اظهار کرد: مقام معظم رهبری هفتم شهریور‌ماه سال 78 به نهبندان سفر کردند و این روز بزرگ در شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بعنوان «روز نهبندان» نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: از زمان سفر مقام معظم رهبری به نهبندان تاکنون 15 سال گذشته اما مردم تأکیدات ایشان را فراموش نکردند و اگر تاکنون مسئولان فرصت را برای توسعه‌ی نهبندان از دست داده‌اند اما باید فرصت‌های آینده را دریابند و در جهت رشد و توسعه‌ی نهبندان گام بردارند.

نماینده‌ی مردم نهبندان و سربیشه افزود: تاکنون بیشتر شهرها و روستاهای استان گازرسانی شده است اما شهرستان نهبندان با وجود داشتن بیش از 57 هزار نفر جمعیت هنوز در انتظار گازرسانی است و این موضوع می‌طلبد که مسئولان استانی در بودجه‌ی سال 94 اعتباراتی را بطور ویژه برای این امر اختصاص دهند.

جذب 50 درصد اعتبارات طرح توسعه‌ی نهبندان

«حسین حاجی‌بگلو» فرماندار نهبندان، نیز در این مراسم از جذب 50 درصد اعتبارات طرح توسعه نهبندان خبر داد و گفت: در زمان سفر مقام معظم رهبری به نهبندان طرح توسعه‌ی نهبندان مصوب شد و 600 میلیارد ریال اعتبار از سال 81 به این امر اختصاص داده شد و تاکنون فقط 50 درصد آن جذب شده است.

وی افزود: برای جذب بهتر این اعتبارات که همه برای رشد، توسعه و آبادانی شهرستان هزینه می‌شود تلاش و پیگیری‌های بیشتری می‌کنیم.

فرماندار نهبندان با اشاره به فعال شدن بازارچه مرزی دوکوهانه نهبندان گفت: بازارچه‌ی مرزی دوکوهانه از ظرفیت‌های بالقوه شهرستان است که باید به آن توجه بیشتری شود و فعال کردن آن در اولویت کاری فرمانداری است.

حاجی‌بگلو افزود: صادرات سوخت نیز از این بازارچه فعال می‌شود تا زمینه‌ای برای تأمین معیشت مردم و مرزنشینان شود.

وی هم‌چنین از راه‌اندازی یک کارخانه صنعتی مادر در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: با رایزنی‌ها مقرر شد که حداقل یک کارخانه مادر در نهبندان راه‌اندازی شود، چون نگاه استان یک نگاه توسعه‌ای است و این موضوع می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال را برطرف کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *