پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۴

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز و همزمان با فرا رسیدن سالروز قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 مردم ورامین و پیشوا، مردم…

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز و همزمان با فرا رسیدن سالروز قیام تاریخی 15 خرداد سال 1342 مردم ورامین و پیشوا، مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه پیشوا با برگزاری راهپیمایی پرشوری یاد شهدای این قیام تاریخی را گرامی داشتند.

این راهپیمایی از مقابل مسجد امام خمینی(ره) پیشوا با حضور جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم پیشوا برگزار و کفن پوشان این دیار با طی کردن مسیر راهپیمایی، در امامزاده جعفر(ع) پیشوا اجتماع کردند.

در این راهپیمایی چاووشی معاون سیاسی استاندار تهران به عنوان سخنران ویژه راهپیمایی 15 خرداد در پیشوا نیز شرکت کرده و همراه با مردم با آرمان های امام راحل تجدید پیمان کرد.

در طول مسیر ایستگاه های متعدد صلواتی بر پا شده و از کفن پوشان پیشوایی پذیرایی کرده و بسیاری از مردم نیز با دود کردن اسپند از راهپیمایان استقبال کردند که نشان دهنده عمق ارادت مردم این دیار به انقلاب اسلامی دارد.

همچنین جمعی از مردم پیشوا با پوشیدن کفن، شعارهایی نظیر مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسراییل، این آخرین پیام است کفن پوش پیشوایی آماده قیام است و ای رهبر آزاده آماده ایم آماده سر دادند.

بر اساس گفته شاهدان عینی و کارشناسان ادارات مختلف میزان حضور مردم پیشوا در راهپیمایی یوم الله 15 خرداد امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده که این نشان دهنده پیوند مردم و انقلاب است.

حجت الاسلام مهدی عطایی در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: راهپیمایی یوم الله 15 خرداد در شهرستان پیشوا به عنوان یک سنت، هر ساله و پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

وی افزود: هر ساله کفن پوشان شهرستان پیشوا با حضور حماسی خود با آرمان های امام و شهدا تجدید بیعت کرده و بار دیگر بر ادامه یافتن راه شهدای قیام 15 خرداد سال 1342 تأکید می کنند.

رابط ستاد برگزاری یوم الله 14 و 15 خرداد در پیشوا ادامه داد: مردم پیشوا نشان دادند که هیچگاه از آرمان های انقلاب دست نخواهند کشید و هرجا که لازم باشد به صحنه آمده و با دشمنان اسلام به مقابله خواهند پرداخت.

عطایی اضافه کرد: امروز مردم به وظیفه تاریخی و دینی خود عمل کردند و باید مسئولان نیز قدر این مردم را دانسته و در خدمت رسانی به آنان بکوشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.