پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، پس مدتها انتظار برای برخورداری مردم ازسفرهای هوایی ، فرودگاه نفت در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در سال…

به گزارش خبرنگار ایرنا، پس مدتها انتظار برای برخورداری مردم ازسفرهای هوایی ، فرودگاه نفت در شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در سال 91 به بهره برداری رسید.

اما در شرایطی که این فرودگاه با داشتن یک پرواز هفتگی به تهران پاسخگوی نیاز مردم نبود و مردم همواره خواستار توسعه پروازها بودند، اینک با تعطیلی آن متقاضیان پروازهای هوایی در این شهرستان سرگردان شده اند.

یکی از شهروندان ساکن شهر دوگنبدان گفت: هر دو هفته یک بار برای رسیدن به محل خدمت شغلی ساعت ها راه را سفر می کنم.

داوود عبدی پور افزود: با وجود قعالیت هفت هزار نفر در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران که بخش زیادی از آنها در استان های بوشهر،خوزستان و فارس در سنگر تولید نفت خدمت می کنند از سرگیری پروازهای فرودگاه نفت الزامی است.

یک ورزشکار حاضر در مسابقات لیگ برتر کشور ساکن درشهر دوگنبدان با بیان این که گچساران 16 تیم در مسابقات مختلف کشور لیگ های برتر ودسته یک و دو دارد تصریح کرد: برای حضور در مسابقات لیگ برتر هر هفته باید به شهرهای دیگر سفر کنیم.

عباس بهمنی افزود: پس از ساعت ها سفر از نظر جسمانی شرایط حضور در مسابقات لیگ برتر کشور را نداریم.

وی از مسوولان خواست برای توسعه پروازهای این فرودگاه و از سرگیری فعالیت آن چاره اندیشی کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: فعالیت فرودگاه در این شهرستان به دلیل استراتژیک بودن موقعیت آن به عنوان قلب تپنده اقتصاد کشور ضروری است.

محمد باورساد با اشاره به وجود نیروهای متخصص سایر مناطق کشور در تاسیسات نفتی و بیمارستان نفت فعالیت فرودگاه نفت شهر دوگنبدان را از زیرساخت های اساسی توسعه و رفاه حال مردم بیان کرد.

فرماندار گچساران گفت: فرودگاه این شهرستان به دلیل نبودن زیرساخت های سوختگیری هواپیما از دو هفته پیش تاکنون تعطیل است.

عبدالرحیم رحیمی افزود: برای تامین تانکر سوخت فرودگاه نفت حداقل دو میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی کم بودن تعداد متقاضیان پروازهای هوایی را یک مشکل خواند وتصریح کرد: تنها هواپیماهای کوچک که تعداد آنها در کشور انگشت شمار است قابلیت پرواز در فرودگاه این شهر را دارند که امر یکی دیگر از مشکلات این فرودگاه است.

وی اظهار کرد: هواپیمایی که این شهرستان با آن تفاهم نامه داشته نیازمند تعمیراست و شرکت هواپیمایی مذکور به دلیل مقرون به صرفه نبودن حاضر به تعمیر این هواپیمای قدیمی نیست.

فرماندار گچساران ابراز داشت: تجهیز فرودگاه نفت به زیرساخت های سوختگیری و خرید تمام بلیط های هواپیمای فوکر 100 راهکار اصلی برای بازگشایی فرودگاه در این شهر صنعتی است.

وی گفت: هواپیمایی که تاکنون در فرودگاه نفت شهر دوگنبدان خدمات هوایی انجام می داد، به دلیل نوع آن نیازمند سوختگیری در فرودگاه دوگنبدان نبوده است.

رحیمی با اشاره به اهمیت وجود سفرهای هوایی در توسعه هر منطقه به ویژه جذب سرمایه گذاران برای احداث واحدهای تولیدی و اشتغالزا افزود: همه باید برای بازگشایی فرودگاه نفت شهر دوگنبدان تلاش کنند.

فرودگاه شهر نفتخیز دوگنبدان مرکز گچساران نزدیک به 50 سال پیش احداث شده است.

8143/671

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.