دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۳۵

ˈسیدمحمد موسوی زادهˈ روز دوشنبه به ایرنا افزود: مصرف تجهیزات سرمایشی استان سمنان در تابستان گذشته 50 مگاوات بود و مقدار انرژی مصرفی…

ˈسیدمحمد موسوی زادهˈ روز دوشنبه به ایرنا افزود: مصرف تجهیزات سرمایشی استان سمنان در تابستان گذشته 50 مگاوات بود و مقدار انرژی مصرفی سامانه های برودتی 120 هزار مگاوات ساعت بوده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 320 هزار دستگاه کولر در این استان وجود دارد که اگر مشترکان در تابستان امسال 10 درصد در وسایل خود، کاهش مصرف داشته باشند معادل 12 میلیون کیلووات ساعت انرژی و حدود 24 میلیارد ریال صرفه جویی می شود.

موسوی زاده با اشاره به روند توسعه ای استان سمنان و رشد چهار درصدی سالانه مشترکان برق افزود: استفاده از کالاهای با راندمان پایین که دارای برچسب های F و E هستند، عامل عمده افزایش مصرف در بخش سامانه های خنک کننده به شمار می رود.

وی تصریح کرد: در هنگام تهیه لوازم برقی، وسایلی خریداری شود که دارای برچسب انرژی با رده های A یا B بوده و توجه به این موضوع، موجب صرفه جویی قابل ملاحظه در انرژی مصرفی و کاهش هزینه های خانواده می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به اینکه اقلیم استان سمنان خشک و میزان رطوبت نسبی نیز پایین است یادآور شد: اساس طراحی کولرهای آبی متناسب با این گونه مناطق است و با توجه به اینکه کولرهای گازی حدود چهار برابر کولرهای آبی مصرف انرژی دارند، کولرهای آبی برای این استان مناسب تر است.ک/3

599

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *