جمعه، ۱۴ اسفند ۹۴ - ۰۴:۵۷

مرد آمریکایی دخترش را ملکه صحرای بی صاحب بئر طویل کرد تا این اقدام وی کماکان مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد؟ این…

مرد آمریکایی دخترش را ملکه صحرای بی صاحب بئر طویل کرد تا این اقدام وی کماکان مورد توجه رسانه ها قرار بگیرد؟ این مرد آمریکایی با تملک یک قطعه زمین در نزدیکی مرز مصر و سودان که به بیر طویل یا بئر طویل مشهور است با برافراشتن پرچمی در این منطقه برافراشته و ضمن اعلام استقلال، دختر خردسال خود را ملکه این منطقه خواند. با میهن پست همراه شوید.

مرد آمریکایی در حالی دخترش را ملکه صحرای بی صاحب بئر طویل کرد که این ناحیه‌ای به مساحت ۲۰۶۰ کیلومتر مربع بین مرز سودان و مصر واقع شده و جالب است بدانید که این منطقه تحت قیومیت هیچ کشوری نبوده و گاهی نیز با وجود شکل چهار ضلعی آن، این ناحیه گاهی مثلث بیر طویل نامیده می‌شود.

بیر طویل به خاطر نزدیکی به محل زندگی طایفه آبابدا در ناحیه آسوان مصر، در سال ۱۹۰۲ تحت قیومیت دولت مصر قرار گرفت. در همین زمان ناحیه مثلث حلایب از شمال و شمال شرقی بیر طویل تحت قیومیت سودان اعلام شد چون طوایف این ناحیه از اهالی سودان بودند. این دو ناحیه در یک ناحیه چهارضلعی کوچک هم مرز بودند. اگرچه مصر همچنان این ناحیه را تحت اداره خود دارد اما این ناحیه در هیچ یک از نقشه‌های دولتی به عنوان بخشی از مصر مشخص نمی‌شود.

این مرد آمریکایی اعلام کرده منطقه بئر طویل در جنوب غربی شهرهای حلایب و شلاتین، حدود ۸۰۰ کیلومتر مساحت داشته و تاکنون در مرزهای هیچ یک از دو کشور مصر و سودان تعریف نمی شده است! او می گوید ۱۴ ساعت از ورودش به مصر می گذشته که این منطقه رسیده و پرچم از پیش طراحی شده را برافراشته و اعلام دولت رسمی کرده و به رسانه های محلی گفته است که به زودی مرزهای رسمی خود با کشورهای همجوار را تأسیس کرده و مأمور برای آن تعیین خواهد کرد.

جالب است بدانید که هیتون در معدنی در ایالت ویرجینیا کار می کرده، مدعی است بعد از ورود به مصر موافقت مقامات این کشور را برای اعلام استقلال و تشکیل «دولت پادشاهی شمال سودان» جلب کرده است! او سپس در بازگشت به خانه اش و پرده برداری از پرچم و دولت نوپا(!) بر سر دختر کوچکش (امیلی) تاج گذارده و او را ملکه این کشور خوانده است. هم چنین اعلام کرد که به زودی این ملکه، به ملکه زیبایی جهان نیز تبدیل شود.

[highlight]البته داستان از آن جا شروع شد که این مرد آمریکایی در سال ۲۰۱۴ با فهمیدن این که بئر طویل بی صاحب است، به آن منطقه رفته و مدعی مالکیت آن شد. اما خواست او در حقیقت پیز دیگری بوده؟ او درحقیقت می خواسته آرزوی دخترش را برآورده کند ! چرا که امیلی دخترش آرزو داشته که روزی بتواند ملکه یک کشور باشد. جک شنکر با ادعای مالکیت بر این نقطه از آفریقا آن را به دخترش تقدیم کرده و حتی برای آن پرچمی هم طراحی کرده است.[/highlight]

امیلی هم چنین اعلام کرده مهم ترین برنامه دولت سودان شمالی، احیای کشاورزی است تا بتواند علاوه بر تأمین نیاز تغذیه و اقتصاد این دولت، کودکان آسیب دیده جنگی را نیز پشتیبانی کرده و بحران «مرگ در اثر سوء تغذیه» را از کشورهای همجوار زائل کند.

این اتفاق نه تنها تخیلی نیست؛ بلکه حتی مورد توجه رسانه ها نیز قرار گرفته است! برخی رسانه ها با سوژه قرار دادن این اتفاق، با کارشناسان مختلفی نیز مصاحبه کرده اند!

خانم شیلا کارابکو استاد علوم سیاسی دانشگاه ریچمود درباره این واقعه گفته است: «هیتون برای تأسیس دولتش نیازمند به رسمیت شناخته شدن از سوی دولت های همجوار، نهادهای بین المللی و … است. در حالی که به نظر می رسد، تنها کسانی که او را به رسمیت شناخته اند خانواده وی هستند! او گفته این پرچم را با کمک و مشورت سه پسرش طراحی و رسم کرده است.»

با هم در میهن پست تصاویری از منطقه بئر طویل و ملکه آن را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع: europe[/highlight]

یک دیدگاه برای “مرد آمریکایی دخترش را ملکه صحرای بی صاحب بئر طویل کرد ؟!”

  1. راضیه م گفت:

    از دست آمریکای جهانخوار و این مرد با سیاست !!! جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *